SON DAKİKA
Zabıtadan Oymacılık Sergisi

Zabıtadan Oymacılık Sergisi

16 Ağustos 2011 - Salı 13:01
Şanlıurfalı Ağaç Oymacılığı Sanatçısı Enver Çoban, 70 Eserden Oluşan ikinci Kişisel Sergisini Şanlıurfa Belediyesi Sergi Salonu'nda açtı.
Şanlıurfalı Ağaç Oymacılığı Sanatçısı Enver Çoban, 70 Eserden Oluşan ikinci Kişisel Sergisini Şanlıurfa Belediyesi Sergi Salonu'nda açtı. Sergi vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Uzun yıllardan beri Yana Ağaç Oymacılığı Sanatıyla Uğraşan Şanlıurfalı Enver Çoban, 70 Eserden Oluşan ikinci Kişisel Sergisini Şanlıurfa Belediyesi Sergi Salonu'nda açtı.

Serginin açılışını, Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba yaptı. 18 yıldır Şanlıurfa Belediyesi'nde Zabıta memuru olarak görev yapan ve boş zamanlarını ağaç oymacılığı işine ayıran Enver Çoban'a ait eserlerin Türkiye'de büyük rağbet gördüğü bildirildi.

Özellikle Kuran-ı Kerim okuyanlar için "Rahle" yaptığını belirten Enver Çoban şuana kadar yaptığı rahlelerden bazılarını Suriye olmak üzere birçok komşu ülkedeki camilere hediye ettiğini söyledi.

Eserleri hayranlıkla karşıladığını ifade eden Belediye Başkanı Fakıbaba ise Sanatçı Enver Çoban'ı tebrik ettiğini bundan sonraki çalışmalarında da başarılar dilediğini ifade etti. Bir hafta boyunca ziyaretçilere açık kalacak olan serginin açılışına Belediye Başkanı Fakıbaba'nın yanı sıra Başkan Yardımcıları M. Fevzi Yücetepe, Mustafa Aydın ve birçok STK temsilcisi ile çok sayıda sanatsever katıldı.

(urfaha)

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.