SON DAKİKA
“YOĞUN BİR HAFTAYI GERİDE BIRAKTIK”
30 Nisan 2013 - Salı 10:31
Ömer KAPAKLI

 Şanlıurfa özellikle Hafta sonunda zirve yapıyor.. Büyük bir yoğunluk yaşanıyor.. Mayıs ayında da aynı hareketliliğin devam edeceğini biliyoruz.

Bir yanda Turizmle birlikte hareketlilik, diğer yan da Sanayi yatırımları, diğer yanda siyasi hareketlilik. Ancak geçen haftanın en flaş gündemi Milliyet'in Urfa çıkarmasıydı.

Çalışma Bakanı Faruk Çelik'de Milliyet'in Urfa buluşması için günübirlik Şanlıurfa'daydı..Milliyet'in sahibi ve Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Hilton Otelinde Şanlıurfa'lılara müjdeyi verdi..

"Eylül ayında Angora ile yapılacak Milli maç GAP Arena Stadında oynanacak"

Demirören'in bu açıklaması Salonda büyük ilgi gördü.. Şanlıurfa'da daha önce Fenerbahçe-Trabzon Kupa finali oynanmıştı..

İlk kez Resmi bir Milli Maç Şanlıurfa'da oynanacak.

Eylül ayında Medyanın gündemi Urfa olacak. Maçın da önüne geçecek..

Bu nedenle ilk teşekkürü Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve Futbol Federasyonu Yönetimine yapıyoruz.

Tam da barış ve kardeşlik sürecinde Milli Maçın Şanlıurfa GAP Arena Stadında oynanacak olması aslında en anlamlı mesaj olarak algılanmalıdır..

Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile Çalışma Bakanı Faruk Çelik toplantıda kendi aralarında konuşurken sadece şunu düşündüm.

"Şayet Çalışma Bakanı Faruk Çelik Şanlıurfa Milletvekili olmamış olsaydı Yıldırım Demirören Fedarasyonu Şanlıurfa'ya böyle bir jest yaparmıydı?"

Kesinlikle yapmazdı..

Yıllardır yapılmadı da şimdi değişen ne oldu?

Milli Maçı Diyarbakır, Gaziantep, Elazığ'da da oynatabilir ve aynı mesajı daha da anlamlaştırabilirlerdi..

Milli maçın Şanlıurfa'da oynanacak olmasında elbette GAP Arenanın fiziki şartlarının uygun olması önemliydi.. Ancak Bakan faktörü bu büyük maçın Şanlıurfa'da oynanacak olmasındaki en büyük nedendir..

Çalışma Bakanı Faruk Çelik'le, Futbol Fedarasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'i aynı masada gördüğümüzde aklımıza bir anda Ekrem Gerginci kardeşimiz de geldi..

Ekrem Gerginci 2.Lig maçlarını yönetiyor. Süper Ligde maç yönetebilmesi için Üst Klasmana yükselmesi gerekiyor. Üst Klasmanda da belirleyiciler Futbol Fedarasyonu ve MHK Yönetimi..

Üst klasmana yetenekli olan ama aynı zamanda kulis çalışmasını en iyi yapan şehrin Hakemleri alınıyor..Bu durumu Çalışma Bakanı Faruk Çelik'e ilettik.

Bununla yetinmedik.. Birçok Gazeteci arkadaşımız o sıcak ve samimi ortamda Futbol Fedarasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'e, Ekrem Gerginci'nin kaliteli bir Hakem olduğunu Üst Klasman listesi belirlenirken Ekrem Gerginci'nin de dikkate alınmasını bizzat söyledik..

Umarız bu ziyaretin de etkisiyle Ekrem Gerginci Üst Klasmana alınır ve Süper Ligde maç yönetir..

Eski Süper Lig Hakemimiz Serdar Tatlı'dan biliyoruz.. Tüm maçlarda ismi anons edilirken "Şanlıurfa Bölgesi Hakemlerinden..."diye anons edilirdi..

Serdar Tatlı'dan sonra Ekrem Gerginci için de bu gururu yaşamak istiyoruz.. Şayet Ekrem Hoca Süper Lige alınırsa futbolda çok önemli bir Lobimiz olacaktır. Bu durum gelecek yıl şampiyonluğa oynayacak olan Şanlıurfaspor için de büyük kazanım olacaktır..

Milliyet Gazetesi Urfa'ya göstermelik gelmemiş.. Patronuyla, Genel Yayın Yönetmeniyle, Yazarlarıyla Urfa'ya çıkarma yapmışlar..

Milliyet Gazetesini de bu anlamlı ziyaretleri nedeniyle tebrik ediyoruz..

Milliyet'in düzenlediği toplantıda Milliyet Yazarı Defne Samyeli ile aynı masada oturdum. Urfa üzerine uzun uzun sohbet etme imkanımız oldu.. Defne Samyeli'de tpkı Genel Yayın Yönetmenleri Derya Sazak gibi içten, cana yakın, alçak gönüllüydü.. Milliyet'in tüm ekibi tam bir Aile havasındaydı.. Bu Gazete şu anki başarısını birlik-beraberlik ve samimiyetinden alıyor..Defne Samyeli'nden, önemli bir tiyoda aldık.. Şu anda Milliyet Web olarak internette Televizyon sektöründeler.. Uzun vadede Milliyet önemli bir Televizyon Kanalınıda satın alarak Yazılı Basından sonra Görsel Medya da da yerini alacakmış.. Şimdiden Demirören Ailesinin Televizyon Projesi hayırlı olsun..

 

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
ömer
30.04.2013 11:13
Sayın Kapaklı, Milliyet gazetesinin değerli yazarları köşelerine Urfa' mızı taşımışlar, çok güzel şeyler yazılmış.Bunları da medya organlarınıza koyarsanız bu toplantıların memleketimizin tanıtımına ne kadar katkıda bulunduğunu tüm halkımız görecektir. Teşekkürler
Yazarın Diğer Yazıları