SON DAKİKA
Yeni Anayasa teklifi Meclis'e sunuldu

Yeni Anayasa teklifi Meclis'e sunuldu

10 Aralık 2016 - Cumartesi 19:24
Yeni Anayasa teklifi Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin onayından sonra TBMM'ye sunuldu. AK Parti ve MHP, ortak basın aç

AK Parti'nin anayasa değişikliği teklifini, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, 316 imzayla TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a sundu.

AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül ile MHP'li Mehmet Parsak, Yeni Anayasa teklifini Meclis Başkanlığı'na sunduktan sonra saat 18.00 itibarıyla TBMM'de ortak basın toplantısı düzenledi.

 

AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül:  Vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Sistem değişikliğinden dolayı kalkması gereken ibarelerin kalktığı toplam 21 maddelik teklifimizi Ak Parti olarak sunduk. Seçilme yaşı 18'e iniyor. Genç bir anayasa olacak. Güçlü yasama, güçlü yürütme dedik.

Hukuk devleti bakımından çok tarihi bir değişikliği ifade etmektedir. Bağımsız ve tarafsız yargı vurgusu önemsediğimiz bir vurgudur. Askeri ve sivil yargı farkı ortadan kalkmaktadır. HSYK konusunda bir mutabakat gerçekleştirdik.

MHP'li Mehmet Parsak: Tam mutabakat çerçevesinde teklif AK Parti grubu tarafından arz edilmiştir. Tüm siyasi partilerin programlarında artık anayasanın yenilenmesi yönünde söz verilmiştir.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.