SON DAKİKA
YAZAR'IN ŞİİR KİTABI YAYINLANDI

YAZAR'IN ŞİİR KİTABI YAYINLANDI

27 Şubat 2011 - Pazar 14:58
AVUKAT ABDURRAHMAN YAZAR'IN ŞİİR KİTABI YAYINLANDI

Şanlıurfa barosu avukatlarından Abdurrahman Yazar, lise ve üniversite yıllarında yazdığı şiirlerini bir kitapta topladı. Yazar'ın "Mezopotamya Sevdası" adıyla yayınlanan şiir kitabında fotoğraf sanatçısı kardeşi Murat Yazar'ın fotoğrafları da yer alıyor.
Çevresinde şiire olan merakıyla tanınan Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan avukat Abdurrahman Yazar uzun yıllar önce yazmaya başladığı şiirlerini toplayarak kitap haline getirdi. Şair avukat Abdurrahman Yazar'ın "Mezopotamya Sevdası" adlı ilk şiir kitabı yayınlandı. Üniversite yıllarında çeşitli edebiyat dergilerinde yayınlanan şiirlerini yayınlanan Yazar'ın geçtiğimiz günlerde yayınlanan şiir kitabını fotoğraf sanatçısı olan yurt içi ve yurt dışında bir çok kez karma ve kişisel fotoğraf
sergisi açan kardeşi Murat Yazar'ın fotoğrafları ayrı bir renk kattı. Kendisinin şiir fotoğraf sanatçısı kardeşinin fotoğraflarından oluşan çalışmayı şiir ve fotoğraf şeklinde kitaplaştırdıklarını belirten Avukat Abdurrahman Yazar, "Mezopotamya Sevdası kitap olarak ilk çalışmamız oldu. Şiirle fotoğrafın birlikteliğinin yansımasını bizde merak ediyorduk. Fakat gördüğümüz kadarıyla beklentilerimizi aşan güzel bir çalışma oldu. Kitap'ta fotoğraf şiiri somutlaştırıp canlandırdı resmetti yani bir anlamda
simgeler sadece kulağa hitap etmekle kalmayıp aynı zamanda göze de hitap etti. Şiirde suskun durup bakan fotoğrafların dili oldu. Şiirler canlandı fotoğraflar konuşmaya başladı" dedi.
Mezopotamya Sevdası adlı kitap'ın büyük ilgi görmesi üzerine şair avukat Abdurrahman Yazar'ın önümüzdeki yıl ikinci şiir kitabı yayınlayacağı öğrenildi.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
MUHAMMED AKYÜZ
27.02.2011 17:30
konusu ne?