SON DAKİKA
“YAŞAR HOLDİNGİN URFA ÇIKARMASI”
02 Mayıs 2013 - Perşembe 10:21
Ömer KAPAKLI

Yaşar Holding Pınar süt başta olmak üzere et ve süt sektöründe sektörün lokomotif firmaların başında geliyor..

Ege Bölgesinde büyük yatırımlara imza atan Yaşar Holding ilk kez Güneydoğu Anadolu Bölgesine Şanlıurfa'ya geliyor..

Şirket 100 Milyon lira yatırımla yaklaşık Aileleriyle birlikte 5 Bin kişiyi kapsayan bir iş hacmini elinde bulunduracak..

Yaşar Holding hayvancılık sektöründe İzmir ve Eskişehir'den sonra 3.Fabrikasını Şanlıurfa'da kuruyor..Bu çerçevede 9 Mayıs'da Tarım Bakanı Mehdi Eker, Çalışma Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, Yaşar holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Yaşar holding İcra Başkanı Dr.Mehmet Aktaş ve Holdingin üst düzey Yöneticileri Şanlıurfa'ya geliyorlar.

9 Mayıs bu açıdan Şanlıurfa için de önemli bir gün..

Yaşar holdingin Bölgeye gelmesiyle birlikte özellikle Ege'deki büyük yatırımcıların da Urfa ilgi alanına girmesinde çok etkili olacak.

Yaşar Holdingin yetkilileri önceki hafta Şanlıurfa'ya gelerek Fabrika Bölgesinde incelemelerde bulunup yerel yöneticilerle görüşme yaptılar.

En küçük detaylar bile en ince ayrıntısıyla ele alındı. Hedefleri 9 Mayıs'da Şanlıurfa'da görkemli ve eksiksiz bir açılış yapabilmeleri..

Öyle ki Fabrika alanına Urfa'dan gelecek misafirler için ulaşım dahil, Fabrika Bölgesinde tuvalet ihtiyacı için seyyar tuvaletler dahil her türlü organizasyonu yaparak Şanlıurfa'da tabir yerindeyse gövde gösterisi yaparak "Biz Bölgeye geldik, diğer büyük sektörleri de Bölgeye bekliyoruz"mesajını verecekler.

Yaşar Holding daha önce Koç-Ata olarak bilinen çiftlik ve Fabrikayı satın aldı. Günümüz koşulllarına uygun yapılaşmaya gitti ve çok güzel bir tesisi Şanlıurfa'ya kazandırmış oldu.

Koç-Ata'dan sonra bu önemli bir firmanın tesisi satın almasında özellikle Tarım Bakanlığındaki yetkililerinde girişimleri elbette önemliydi.

9 Mayıs'daki bu açılış öncesi Yaşar Holding'e "Urfa'mıza Hoşgeldiniz.. Hayırlı kazanaçlar"diyoruz..

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Yazarın Diğer Yazıları