SON DAKİKA
YARIŞSEVERLER USTA ANTRENÖR MAHMUT DOĞAN’I UNUTMADI

YARIŞSEVERLER USTA ANTRENÖR MAHMUT DOĞAN’I UNUTMADI

01 Şubat 2018 - Perşembe 22:27
YARIŞSEVERLER USTA ANTRENÖR MAHMUT DOĞAN’I UNUTMADI

Şanlıurfa Hipodromu’nda 1 Şubat  Perşembe günü, 2011 yılında elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz antrenörlerimizden Mahmut Doğan’ın adına gerçekleştirilen koşuyu, Mehmet Çelik’in sahibi ve yetiştiricisi olduğuİNANLIM (Yalaz – Huriyecan / SERDARBEY) isimli safkan, jokeyi Ufuk Akay idaresinde kazandı. Bundan önce katıldığı 9 startını da Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda gerçekleştiren safkan bugün ilk kez geldiği Şanlıurfa Hipodromu’nda sergilediği performansıyla kariyerindeki 5. birinciliğini elde etti.

1 Şubat Perşembe günü gerçekleştirilen, 4 yaşlı safkan Arap atlarının start aldığı kum pistteki 1200 metre mesafeli koşuda (KV – 7 / DHÖ), 10 safkan birincilik için piste çıktı. İNANLIM isimli safkanın arkasından koşunun ikinciliğini İPEKÇİHAN (Gobakbey – Rüzgariye / RÜZGAR 30) elde ederken, SATANHAN (Özduran – Dişi Kartal / SAĞANAK) üçüncü, BALIK KAAN (Balıkhan – Aycanşah / BOZDAĞ) isimli safkan da dördüncü olarak koşuyu tamamladı. Koşuyu kazanan İNANLIM için müddet 1.25.76 olurken, farklar 1,5 boy – uzak – 1 boy şeklinde sonuçlandı.

Koşuyu kazanan atın sahibi adına Hüseyin Çelik’e kupayı Asım Advan verirken, T.Y.A.Y.S.D Diyarbakır Şube Başkanı N. Cehdi Advan da Hüseyin Çelik’e plaket takdim etti. Şeref tribününde gerçekleştirilen kupa törenine, Kulübümüz Asli Üyesi Cihat Gürüz, Şanlıurfa Hipodromu Teknik Müdür Yardımcısı Eyüp Ege ile davetliler de katıldı. 

 

MAHMUT DOĞAN 1972 yılında Şanlıurfa'da doğdu. Şanlıurfa Ticaret Lisesi'nden mezun olan Mahmut Doğan, Şanlıurfa Belediye Spor'da futbol oynadı. At sahibi olarak başladığı atçılığa 2004 yılından itibaren antrenör olarak devam etti. Başta "Hayatım" isimli kısrak olmak üzere bir çok safkanla önemli başarılar kazandı. 2011 yılında, elim bir trafik kazasında vefat eden Mahmut Doğan'ı anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.