SON DAKİKA
Vatandaşa dışarı çıkmayın uyarısı!

Vatandaşa dışarı çıkmayın uyarısı!

07 Ekim 2012 - Pazar 21:29
TMO'nun bahçesine bomba düştü

İç karışıklığın sürdüğü Suriye tarafından atılan bir top mermisi Akçakale ilçe merkezine birkaç yüz metre mesafedeki Toprak Mahsulleri Ofisi yakınlarına düştü.

Akçakale'de paniğe yol açan olay sonrası güvenlik güçleri sınıra yakın noktalardaki insanları uzaklaştırırken, patlamanın oluşturduğu hasar araştırılıyor.


AKÇAKALE’DE ’DIŞARI ÇIKMAYIN’ ANONSLARI

Suriye tarafından bugün öğleden sonra atılan 2 topun Türkiye sınırlarındaki Akçakale Gümrük Müdürlüğü binası ve Toprak Mahsulleri Ofisi bahçesine düşmesinin ardından, polis araçları ve belediye hoparlörlerinden vatandaşlara dışarı çıkmamaları, sınır bölgesinden uzaklaşmaları yönünde uyarı anonsları yapılmaya başlandı. 

Güvenlik güçlerinin yoğun güvenlik önlemi aldığı sınır hattında vatandaşlar uzaklaştırılırken, bölgedeki evlerde yaşayanlardan dışarı çıkmamaları ve üst katlardan alt katlara inmeleri isteniyor. Türkiye’nin misilleme atışı ile anında karşılık verdiği olay sonrası ilçe halkı arasında tedirginlik yaşandı. Bu arada Telebyad’taki çatışmalarda yaralanan bazı Suriyeliler sınırdan geçirilerek tedavi için Akçakale’ye getirildi.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Akçakale’ye bugün de top mermilerinin düşmesi üzerine ilçeye geldi. Vali Güvenç, Suriye tarafından atılan topun düştüğü TMO ve Gümrük Müdürlüğü’nde inceleme yaptı.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
aC02xCIwf
24.04.2016 22:47
Lo triste de cuando se mueren hombres asi es que aunque sus palabras quedan -y esas de tan vivas nunca se mueren-, al leerlas ennetedis que algo dentro de ti se murio tambien.