SON DAKİKA
“URFA’NIN KANALI : KANAL BİZ”
21 Mart 2012 - Çarşamba 14:33
Ömer KAPAKLI

Kanal Biz çok kısa sürede Urfa’da yıllardır yayın yapıyormuş gibi.. Urfa’dakiler bizi biliyor da özellikle Urfa dışındakiler bizi telefonla aradıklarında “Henüz 10 gün bile olmadı..Bu kadar kısa sürede bu kadar yoğun içerikli yayınlar bizi mutlu etti. Sizleri tebrik ediyoruz”diyorlar..

Haklılar… Çünkü Bizim Yayıncılığımız 17 yıldır Urfa ile sınırlıydı.. Güneydoğu Medya Grubu bünyesindeki Kanal Biz’deki Yayıncılığı ilerideki günlerde çok daha iyi konuma getireceğiz..

Cuma günü Kanal Biz ekibi olarak Ankara’dayız.. Sayın Bakan Faruk Çelik, 9 AK Parti Milletvekili ve İl Başkanı Yusuf Eğilmez’in katılacağı proğram Çalışma Bakanlığından canlı olarak ekranlara gelecek..

Daha dün bir vatandaşımız, “Böylesine bir proğrama hasret kalmıştık”dedi.. Bu hasret fazlasıyla giderilecek. Kanal Biz’in yayınları ağırlıklı olarak Şanlıurfa dışından olacak. Bu tür ses getirecek proğramları vatandaşlarımız sürekli izleyecek.

Her Urfa’lının bizden bir talebi vardı.. “Uydu yayınına girdiğinizde Urfa’nın tanıtımını iyi yapın. Urfa’nın güzel yüzünü ekranlara yansıtın. Bizi Dünyaya rezil etmeyin”diyorlardı.

Size söz veriyoruz..

Urfa’nın aydınlık yüzü Kanal Biz Televizyonunda olacak..

Yayına Şanlıurfa Merkezinden başladığımız günden itibaren her gün 3-4 canlı yayın ekranlara geliyor. Bu sayı artacak.

Pazar günü Pendikspor-Şanlıurfaspor maçı canlı olarak ekranlara gelecek.

Biz günübirlik yayıncılık yapmıyoruz. Bank Asya yolundaki Şanlıurfaspor’a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz..

Şanlıurfaspor’un deplasman maçları olan Bozüyük, Tepecik (İstanbul), İskenderunspor maçlarınıda canlı yayınlayacağız. Pendikspor Yönetimiyle yaptığımız anlaşmayı her üç Kulübün Başkanıyla da yaparak resmi girişimlerini tamamladık.

Yayıncılık Bizim İşimiz diyoruz.. Bu önemli ve ciddi bir sloğan.. Bunun içeriğini doldurmak bizim görevimizdir.

Şu ana kadar hep olumlu tepkiler aldık. Ancak şunu tüm samimiyetimle belirtmek istiyorum. En geç 1 ay sonra şu anda gururla izlediğiniz Urfa’nın Kanalını daha da çok seveceksiniz.

Doğru, tarafsız, objektif yayın ilkesinin tüm özellikleri Kanal Biz Televizyonunda olacak.

Şanlıurfa Merkezin yanı sıra önce 10 İlçeye tam anlamıyla hakim olacağız. Daha sonra Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki tüm İl’leri kucaklayacağız.

6 aya yakın bir süredir bizim uydu maceramız sürüyordu. Bu 6 aylık süre içersinde sürekli çalıştık. Boş durmadık. Yayına başladığımız andan itibaren yapacağımız çalışmaları hep proğramladık.

Cuma günü Ankara’dan yapacağımız canlı yayın elbette önemli.. Gazetecilik açısından da yapılması gereken bir durum.

Ancak il merkezli Uydu yayını yapan hiçbir kanalda bu formatta yıllardır tek bir proğram yapılmadığını da biliyoruz.

Urfa Tarım kenti.. Örneğin önümüzdeki ay Tarım Bakanımız Mehdi Eker ve kurmaylarıyla bir canlı yayın planlaması içersindeyiz..

Bakanlarla, Başbakan’la proğramlarımız Türkiye’nin Başkentinden canlı olarak ekranlara gelecek.

Urfa’lının bize olan inancını, güvenini biliyoruz.

Bu nedenle hiçbirine karşı mahçup olmama adına elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz..

Güneydoğu Medya Grubunda gerçekten çok yetenekli, işi bilen arkadaşlarımız görev yapıyor. Kanal Biz’le birlikte kadromuzu her gün yeniliyoruz. Çok önemli arkadaşlar grubumuza katıldı. Birçok arkadaşımız yakında bizimle birlikte olacak. Her arkadaşımız ilk günden bu yana olağanüstü gayret gösteriyorlar. Kanal Biz yanına girdikten sonra 2 gün hiç uyamadan görev yapan arkadaşlarımız oldu. Kendilerinin bu özverisine teşekkür ediyorum.

Şu ana kadar proğramlarla ilgili görüştüğümüz herkes böylesine bir görevi seve seve yapacağını söyledi. Herkes taşın altına elini koyuyor. Hiç kimse bu görevden kaçmıyor.

Bu nedenle bu süreçte proğramlarıyla katkı yapan Proğram yapımcılarına da ayrıca teşekkür ediyorum.

Biz size somut olarak şu sözü veriyoruz..

En geç 3 ay içersinde Kanal Biz Televizyonu sanki 3 yıldır Urfa’dan yayındaymış gibi hissedeceksiniz..

1 hafta içersinde her Urfa’lının evinde ve işyerinde Kanal Biz ayarlanmış ve sürekli bu Kanalı izliyorlarsa Bebek dünyaya sağlıklı gelmiştir.

Bu bebeği siz halkımızla birlikte kısa sürede önce Urfa’ya sonra Türkiye’ye yararlı bir evlat olarak hep beraber yetiştireceğiz.

Görev ve sorumluluğumuz bilincindeyiz. Bu Kanal her Urfa’lının emrinde olacaktır. Kimseden icazet almadan tarafsızlık ilkesinden ödün vermeden birilerinin değil, sadece Urfa’lının Kanalı olacaktır. Bunun sözünü veriyoruz..

Biz Gazeteciyiz.. Biz Yayıncıyız.. Meslek ilkelerimiz bizim için olmazsa olmasımızdır. Gücünü Urfa halkından alan bir Kanal kısa sürede benimsenir.. Bizim en büyük gücümüz sizlersiniz.

Yıllardır bu gücü Yerel ölçekte siz verdiniz. Şimdi bu gücü Urfa dışında nerede bir Urfa’lı varsa fazlasıyla verecektir. Biz Urfa halkına güveniyoruz..

Biz yeri geldiğinde ağlamayız.. Biz bu Kanalı farklı bir amaçta kullanmayız ve kullandırtmayız..Bizi, sizler yakından tanıyorsunuz.. Biz ne isek Kanal Biz’de o olacak.. Yani bu Kanal sizin gibi olacak.. Gülen, Urfa’yı seven, Urfa’nın menfataleri için çaba gösteren bir Kanal..Urfa’nın karanlık değil, aydınlık yüzü olacak. Dışarıdaki Urfa’lı yanına bir yabancı geldiğinde kanalıyla utanmayacak, “İşte bu Urfa’nın Kanalı.. İşte bu Urfa”diyecek. Göğsünü gere, gere bunu söyleyecek.

Televizyonu başka bir Kanalda iken bir yabancı misafiri geldiğinde özellikle Kanal Biz’in kumandasına basarak Kanalını misafirine gösterecek.

Sadece Cuma günü Ankara’dan, Pazar günü İstanbul’dan yapacağımız canlı yayınlar bile Kanal Biz’in neler yapacağını kanıtlayan iki ayrı girişim olarak değerlendirebilirsiniz..

Yaz süresince 20.00 Ana Haber Bültenimizle, Kış oldumuydu 19.30 Ana Haberle Urfa’daki tüm gelişmelerden haberdar olacaksınız.

Yayına başladığımız ilk gün saat 23.30’da Gece Ana Haber Bülteni Canlı olarak ekranlara geldi. 10 gündür bu durum böyle. Bundan sonra da böyle devam edecek.

Gün içersinde Haber saatlerimiz tam bir Haber saati tadında..

Canlı telefon bağlantılarıyla yöneticiler bulundukları Bölgeleriyle ilgili görüşlerini özgürce açıklayarak kamuoyu oluşturuyorlar..

Habercilik açısından hiçbir endişeniz olmasın. Biz sizin yıllardır çektiğiniz sıkıntıyı biliyoruz. Bu nedenle bu Kanal tam da sizin aradığınız bir Kanal.. Bundan zerre kadar şüphe duymayın..

Kanal Biz ve proğramlar için çok iddialıyız. Şu an gördüğünüzle yetinmeyeceğimizden emin olan. Yakında çok büyük sürprizlerimiz olacak.

Özellikle Reklam veren firmaların Reklam dönüşleriyle ilgili bizimle yaptıkları konuşmalar bize gerçekten büyük güç veriyor. Geri dönüşler ve aldıkları siparişlere onlarda inanamıyor.

Biz bunları biliyorduk. Öngörüyorduk. Çok  şükür yanılmadık..

Sizler.. Kanal Biz’e ilk günden sahip çıktınız. Hepinize çok teşekkür ediyorum.

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
mustafa temel
30.04.2012 02:03
sayın kapaklı baska türlü ulaşamayacağım için yazma gereği duydum.az once güneydoğu yıldınızı ariyo adlı yarısmayı izledim.resmen utandım hele ki bizi dunyada izleyenlere gülünç konusu olduk söyleyebilirim.bu kadar amatörce bir program olamaz.en basit örnek vermek gerekirse elenen kişiler her zaman en sona bırakılır ki heycan olsun kim elenecek hissi olusur ama baktım hemen ilk basta elenen kişilerin kimler oldugunu söyleniyo.siz yayıncılıgın ne oldugunu bilen birisi oldugunu için size yazdım
çatlı
16.04.2012 21:51
Eskiden insanlar siyaset yapmak için memleketlerinde halkla iç içe olur halkla beraber olurdu ki siyaset yapabilsin.Ama şimdi iş öyle değil.Gidiyorsun Ankara'ya orda bakan ve üst düzey siyasetçilerin çocuklarına yalakalık yapıyorsun,para yediriyorsun,her türlü pis işlerini yapıp onlara güven veriyorsun sonra onlar senin kimliğinde urfa yazıyor diye bu halk ithal siyasetçiye alışkın diye Urfa'ya milletvekili yapıyorlar seçilmiyorsun il başkanı yapıyorlar ( yani yapacaklar ). Halkla iş yapmana gerek yok birilerinin oğluyla iş yap yeter.
Hasso urfalı
16.04.2012 21:36
Yusuf başkan sen birilerinin işini görmezsen birilerinin oğlunun işini yüzüne gözüne bulaştırırsan sen olmazsın adam daha.Urfalılar da Bursalılar gibi uyanana kadar burda senin gibi il başkanıyla olmaz bu işler.Senle uğraşacağına oğlunun iş arkadaşını getirir hem oğlu rahat eder hem kendi.
hasan
03.04.2012 21:35
ALLAH rızası için biz aylık işkur işçileri hakkında biri konuşsun öncülük yapsın .memet ali bey sizden ricamız 31mayısta işimiz bitiyormuş lütfen bu konuyu gündeme getirin 31mayıstan sonra biz ne ytapacagız yine boş boş oturacakmıyız
abdullah
03.04.2012 12:49
reklamını ve tanıtımını iyi yapın kimse bilmiyor... gerekirse bilborda ve ulusal kanallara reklam verin...
kubilay bayram
31.03.2012 16:38
Oncelikle bu kanal urfamıza hayırlı olsun sizi gönülden tebrik ederim.Eleştirdiğim nokta ise internettende kanal bizi canlı izleyememek. Bu sorunu en kısa sürede gidermenizi temenni eder yayın hayatınızda başarılar dilerim
ali şahin
30.03.2012 15:27
Allah utandırmasın diyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum...
hasan çizmecioğlu
29.03.2012 13:19
ömer bey siz mesleğinizde zaten önemli bir markasınız,bu marka değerini ulusal yayınla çok daha yukarılara çıkartacağınıza inanı yor.kanal biz le bizi dünyaya farklı ve gerçek urfa olarak lanse edeğeğinize olan inancımız tamdır.başarılar diliyorum.
hasan
28.03.2012 12:40
ÖNCELİKLE TÜM ŞANLIURFA HALKI İÇİN HAYIRLI UĞURLU OLSUN UMARIM ESKİSİ GİBİ YAYIN ÇİZGİNİZİ BOZMADAN GÜZEL PROGRAM VE PROGRAMCILARLA YAYIN HAYATINIZA DEVAM EDERSİNİZ...
erhan
26.03.2012 17:52
bizim kanalımız hayırlı olsun abi 7 vekil geldi istediğimiz kasım baba ve zeynep hnm niye gelmedi neden 2 si siverekliydi cvp
HAMİT UNAL
23.03.2012 15:44
sizden bir urfalı olarak ricam kanal bizi hiçbir syasi partinin arka bahçesi haline getirmeyin. bütün partillere eşit davranın akp yi ayrıcalıklı hale getirip propagandasını yapmayın yoksa sadece akpnin kanalı olursunuz ve akp bitiginde sizde bitersiniz. ben inanclıyımki objektif olacaksınız
Eyyüp
23.03.2012 15:22
Böyle bir kanal Urfa için gerekliydi.Ömer Kapaklı nezdinde tarafsız yayın anlamında sıkıntı olmaz da benim kaygım şu,bünyenizde bulundurduğunuz tüm çalışanlarınızın sizin gibi düşünmesi lazım.Bu şehrin menfaatini herşeyin üzerinde tutması lazım.Yani Ömer bey,sizde ki memleket bilincini Güneydoğu ailesinde ki diğer kişilere de yansıtmanız dileğiyle....Hayırlı olsun.
Dilaver
23.03.2012 15:08
Kanalınız hayırlı ve uğurlu olsun. Biz TV'de Güneydoğu Medya Gurubu'nun reklamları yayınlanırsa Şanlıurfa'nın kanalı olduğu daha çabuk anlaşılır, bir de sürekli adresi ve telefonu yayınlansın. Yoksa Biz'i eski Biz sanarlar... Yayın hayatınızda b aşarılar diler saygılarımı sunarım.
taşeron
22.03.2012 18:09
ömer bey yarın bakan bey ve milletvekillerimiz güneydoğu tv ve kanal bizde canlı yayına çıkacakmış. kendisine sorarmısınız kamuda çalışan taşeron işçilerin durumu ne olacak. çünkü kamuda çalışan taşeron işçiler kamuda yapılan her ihaleden sonra işten çıkarılıyorlar ve bu kabus bütün taşeronların ortak derdidir. umarım mesajımı dikkate alırsınız sorarsanız sevinirim...
DİLAN AYGÜN
22.03.2012 13:13
YENİ UYDU KANALIMIZ İLİMİZE VE HALKIMIZA HAYIRLI OLSUN..İLK GÜNDEN BERİ İLGİ İLE TAKİP ETMEKTEYİM..Ş.URFA'NIN TANITIMI İÇİN ATILMIŞ OLUMLU BİR ADIM OLARAK GÖRÜYORUM.HALK OLARAKTA İLİMİZDE YAŞANMIŞ OLAYLARDAN DOĞRU VE TARAFSIZ BİR ŞEKİLDE HABERDAR OLUYORUZ...BAŞARILI BİR YAYIN HAYATI DİLİYORUM...
ismail aldemir
22.03.2012 12:49
inanın sizin televizyonunuzu seyretmek için evde iki anten kullanıyordum gerek kalmadı inşallah tebrik ediyorum sizler
niyazi kocadağ
21.03.2012 18:59
Allah mahcup etmesin,inşallah urfamızın yüzünü ak edecek projelere imza atarsınız,niyet hayr olunca inşallah akibette hayr olur...
Yazarın Diğer Yazıları