SON DAKİKA
“URFA'NIN EKONOMİK KALKINMASI”
27 Nisan 2013 - Cumartesi 10:29
Ömer KAPAKLI

Terör örgütü PKK'nin 8 Mayıs'da Türkiye'den kayıtsız-şartsız, Meclisde hiçbir güvence alınmadan çekilecek olması hayal gibi algılanıyordu..

Aylardır bir tek olay meydana gelmiyor.. PKK 8 Mayıs'da çekiliyor.. Süreç daha önceden kurgulunmış şekilde devam ediyor. 30 yıllık süreçin bir anda bitmesini elbette beklemiyoruz. Sabırla süreçin başarıya ulaşmasını istemek ve beklemek durumundayız..

Çok uzun bir aradan sonra ilk kez gelecek yıl yani 2014 yılı Mart-Haziran ayları arasında Şanlıurfa'daki tüm otellerde rezervasyonlar yapıldı. Şimdiden gelecek Turizm sezonunda Şanlıurfa'daki tüm Oteller, Konukevleri yüzde 100 doluluk oranını yakaladı..

Turizmde Urfa'da çok önemli gelişmeler oluyor. Ancak sadece Turizm ve Tarımla yetinmeyip Sanayi sektörümüzünde belirli bir noktaya gelmesi amaçlanıyor.

Türkiye'de hem Turizm, hem Tarım hem de Sanayi sektöründe en önde olan il sayısı çok azdır. Türkiye'de bu model Şanlıurfa ile mümkün olabilecektir. Bunların gerçekleşmesi için de elbette terörün tamamen bitmesi, Bölgeye huzurun gelmesi gerekmektedir.

Türkiye; Avrupa ve Dünyada yükselen bir yıldız olurken Şanlıurfa'da, Türkiye'de yıldız kent olacaktır. Benim bundan hiç şüphem ve endişem yok.

Bu çerçevede Milliyet Gazetesinin Pazar günü Hilton Garden Inn Hotelde yapacağı toplantı elbette önemli..

Çalışma Bakanı Faruk Çelik'de bu toplantı için Şanlıurfa'ya gelecek..

Bakan Çelik'in katılımıyla, çözüm sürecinde Türkiye ve Şanlıurfa'nın ekonomik kalkınması konulu toplantı düzenlenecek.

Toplantıya Yönetim Kurulu Üyesi Meltem Demirören Oktay, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak, Milliyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Fikret Bila konuşmacı olarak katılacak.

Demirören Ailesinin şu süreçte Şanlıurfa'ya böylesine önemli bir toplantı için gelecek olması Urfa adına çok önemli..

Pazartesi ve daha sonraki günlerde Milliyet doğal olarak Urfa'daki toplantıyı, Urfa'daki Turizm, Sanayi ve ekonomik gelişmeleri mercek altına alarak okurlarıyla paylaşacak ve yatırımcıların Urfa'ya gelmesinde üzerlerine düşecek rolü üstlenmiş olacaklardır.

Çalışma Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik'in bu toplantının Şanlıurfa'da yapılmasında elbette katkısı var. Bu nedenle Sayın Bakanımız Faruk Çelik'e de özellikle teşekkür ediyorum.

Pazar günü saat 13'de yapılacak toplantıya katılımın oldukça yüksek olacağını ve toplantının Barış süreciyle birlikte Urfa'mıza çok büyük katkılar sağlayacağına inanıyor ve başta Demirören Ailesi olmak üzere "Basında Güven"in temsilcilerinden biri olan Milliyet Gazetesi Camiasına da teşekkür ediyoruz..

Bu önemli toplantı Uydudan ve Karasaldan yayın yapan Güneydoğu TV'den de izleyicilere ayrıntılı bir şekilde aktarılacaktır.

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Yazarın Diğer Yazıları