SON DAKİKA
“URFA’LILIK KİMLİĞİ”
14 Mayıs 2012 - Pazartesi 12:13
Ömer KAPAKLI

Şanlıurfaspor şampiyonluğunu Pazar günü ilan etti.. Hasret sona erdi.. Şanlıurfaspor Bank Asya Ligine çıktı.. Ama Şanlıurfa’nın asıl yerinin Süper Lig olduğunu herkes biliyor..

Süper Lige çıkabilmek için Bank Asya Ligine çıkmamız gerekiyordu. Bana göre Bank Asya Ligine yükselmek süper Lige çıkmakdan daha zordu..

Başta Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Kemal Saraçoğlu olmak üzere Şanlıurfaspor’da görev yapan tüm Yönetim Kurulu üyelerine, Vali Celalettin Güvenç’e, Şanlıurfa Milletvekili ve Çalışma Bakanı Faruk Çelik’e, Milletvekillerine, Teknik Direktör Kemal Kılıç’a, Teknik ekip ve futbolcularına ve en önemlisi cefakar taraftara ve bu şampiyonlukta emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz..

Elbetteki Bank AsyaLigine çıkmakla her şey bitmedi. Her şey yeni başlıyor. Şanlıurfa’daki bu birliktelik artarak devam etmeli, futbolcu ve Teknik Heyete ödenmesi gereken şampiyonluk primleri ödenmeli, mevcut kadro korunarak 5-6 takviye yapılarak Şanlıurfaspor’un süper Lige çıkması için herkes üzerine düşen görevi yapmalı..

Şanlıurfaspor’a mutlak suretle kalıcı gelir sağlanmalı.. Çalışma Bakanımız Faruk Çelik bu konu üzerinde mutlaka durmalı. Vali ve Belediye Başkanıyla görüşerek Şanlıurfaspor’a kalıcı gelir noktasında çözüm üretmeli..

Uzun süre Şanlıurfaspor’a ekonomik anlamda Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba destek veriyordu. Ancak Valilik ayağı yoktu..

Bu sezon Valilik devreye girdi, Belediye yoktu..

Bank Asya Liginde Şanlıurfaspor’un başarılı olması isteniyorsa herkes elini hatta vücüdunu bu işin içersine koymalıdır.

Kaprisler, küskünlükler sonlanmalıdır. Herkes bu başarıya elinden geldiğince katkı sağlamalıdır.

Gelelim Urfa’lılık kimliğine..

Pazar günü Güneydoğu TV ve Kanal Biz’in canlı yayınında da söyledim.

Urfa’lıların artık tek bir Takımı olmalı.. Bu Takım Şanlıurfaspor olmalı.. Bunu Türkiye’de ilk gerçekleştiren Trabzon oldu. Trabzonspor’un büyüklüğü buradan kaynaklanıyor.

Bursa camiası bunu fark etti. Yeni doğan her çocuğa Aileleri “Çocuğum sen Bursasporlusun”dediler. Her doğan çocuk Bursaspor’lu oldu..

Trabzon’da, Bursa’da kime sorarsanız sorun sadece kendi takımlarına gönül verdiklerini görürsünüz.

Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray Babamızın takımı mı? Bize ne onlardan..

En başta Fenerbahçe’li olduğu bilinen Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Kemal Saraçoğlu ve Yöneticiler “Biz sadece Şanlıurfaspor’u tutuyoruz. Başka takımla ilgimiz yok”demelidir.

Çocuklarımıza “Senin takımın Şanlıurfaspor”demesini bilmeliyiz. Şanlıurfaspor ancak bu şekilde büyük hedeflere ulaşabilir..

Şahsen bende eskiden Fenerbahçe takımını tutuyordum. Ancak inanın ki Cumartesi günü Fenerbahçe şampiyon olamadı diye zerre kadar üzülmedim. Bana ne Fenerbahçe takımından..

Benim tek bir takımım var.. Şanlıurfaspor..

Pazar gününe ve Canlı yayın olayına gelince..

Sabah saat 09’dan gece saat 03’lere kadar Güneydoğu TV ve Kanal Biz Televizyonu tüm Dünyaya Şanlıurfaspor’un şampiyonluğunun görüntülerini izlettirdi..

Gazetecilik ve Yayıncılıktan açısından önemli bir işe imza attık. Çok sayıda izleyici bizleri arayarak teşekkür ettiler.

Kanal Biz Televizyonu Şanlıurfa’ya Medya anlamında önemli bir ivme kazandırdı.Şehrin havası Kanal Biz’le bir anda değişiverdi.

Gece yarısında Muhabir Arkadaşımız Halil Çap, “Şanlıurfaspor’a destek için, uyumadığınızı göstermek için ışıkları açıp-kapatın”dediği an onlarca evden ışıklar kapanıp açılıyordu.

Sadece Şanlıurfa değil, Dünyanın her Bölgesinde Urfa’lılar Kanal Biz’i izleyerek Şanlıurfaspor’un şampiyonluğunu kutladı..

Başta Ajans Spor olmak üzere İnternet Sitelerinde Şanlıurfaspor’la ilgili haberlere gönderilen mesajlara dikkatlice baktım.

Kanal Biz Televizyonu yorumlara da damgasını vurmuştu. Urfa’lılar rakip takım taraftarlarına “Şanlıurfa’daki havayı görmek istiyorsanız Kanal Biz’i izleyin”diye mesaj atmışlardı.

Pazar günü sabahdan gece yarısına kadar herkes Kanal Biz’i ve Güneydoğu Televizyonunu izledi..

Bizim sloğanımız “Yayıncılık Bizim İşimiz”

Bu çok iddialı bir sloğan..

Bu sloganın içeriğini doldurmak önemli..

Güneydoğu Medya Grubunda birbirinden değerli çalışan arkadışımız ellerinden gelen tüm gayreti ortaya koyarak mükemmel bir yayıncılık örneği gösterdiler. Tüm çalışan arkadaşlarımı buradan tebrik ediyorum.

Pazar günü Kanal Biz görev ve sorumluluğunu yerine getirmiştir. Arkadaşlarımız bunun mutluluğunu yaşamaktadır.

Şanlıurfaspor’a Bank Asya Liginde başarılar diliyoruz.

Tıpkı kardeş Kulüp ilan ettiğimiz Elazığspor gibi Şanlıurfaspor’da Bank Asya’da 1 yıllığına misafir olarak kalacaktır.

Şehir kabuğuna sığmıyor.

Bu  şehir Süper Lige yakışıyor..

2.Ligde Mahalle takımlarıyla oynamaktan bıkmıştık. Ancak Bank Asya’da Şanlıurfa’nın ayarında değildir.

Birliktelik her anlamda sağlanacak Şanlıurfaspor yeni sezonda da Süper Lige yükselecektir. Ben buna inanıyorum.

Son söz : Her Urfa’lının tek takımı var.. Şanlıurfaspor.. Şampiyonluk hayırlı olsun..

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
niyazi kocadağ
15.05.2012 11:57
Ömer bey tebrikler,müthiş tespitler ve analizler,Bu takımın başarılı olmasında önceki yıllarda atılan temel taşların etkiside vardı,ve siz bu temel taşlardan birisiydiniz.dua ve muhabbetle....
Yazarın Diğer Yazıları