SON DAKİKA
Urfalı Bilim Adamı Ak Partide

Urfalı Bilim Adamı Ak Partide

13 Mart 2011 - Pazar 18:34
Şanlıurfa'lı Doç.Dr. Mustafa Özateş, Ak Parti Milletvekili aday adayı oldu.

Yaklaşan 12 Haziran genel seçimleri öncesi Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili aday adayları arasında  bir isim bugün ön plana çıktı.Türkiye'de ilk kez Devlet hastanesinde kalp BT Anjiyografisi yapan hoca olarak tanınan  Doç.Dr. Mustafa Özateş, resmen siyasete atılmış oldu.

,Şanlıurfa'lı bilim adamı Doç Dr. Mustafa Özateş, bugün Ak Partiden   Milletvekili adaya adaylığı için resmi müracaatını yaptı.Bugün Ak Parti İl Başkanlığına gelerek İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez'e  resmi  müracaat dilekçesini veren Özateş,' Şanlıurfa halkı hak ettiği şekilde yönetilmelidir, herkesimin savunucusu, Şanlıurfa'nın Türkiye'nin kalkınması için  güçlü kadrolara ihtiyaç vardır. Billi birlik ve kardeşliğimizin devamı için ilkkez Ak Parti saflarında siyasete atıldım, bilgi ve tecrübelerime dayanarak bu görevi yapabileceğime inanıyorum'diye konuştu. Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez ise yaptığı açıklamada ' Doç Dr. Mustafa Özateş, çok değerli bri Tıp Bilim adamı, kendisinin Partimizden aday adayı olması bizleri onurlandırmıştır'dedi.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan, 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Şanlıurfa Milletvekili aday adayı olan:

DOÇ. DR. MUSTAFA ÖZATEŞ'İN ÖZGEÇMİŞİ

 

1966 yılında Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde doğdum. İlk ve orta öğrenimimi memleketim olan Birecik’te yaptım. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesini kazanarak eğitim için İstanbul’a geldim. 6 yıllık başarılı bir eğitimin ardından 1989 yılında mezun olduğum aynı yıl Tıpta Uzmanlık Sınavını (TUS) da başararak Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinde Radyoloji eğitimine başladım.

1993 -1995 yılları arasında Radyoloji Uzmanı olarak Gaziantep’te değişik hastanelerde görev yaptım. Yardımcı Doçentlik sınavını kazanarak 1995 yılında Dicle Üniversitesinde Öğretim Üyesi olarak göreve başladım.

Amerika’da branşım ile ilgili eğitimler aldım. Bu arada yurt içi ve yurt dışında birçok dergide makalelerim yayınlandı. Çeşitli illerdeki ve ülkelerdeki kongrelerde yazılı ve sözlü bildiriler sundum, konferanslar verdim.

2003 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinde yapılan sınav ile Doçentlik unvanını almaya hak kazandım. 2005 yılından bu yana Dr.Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Radyoloji Klinik Şefi olarak görev yapmaktaydım.

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyoloji Klinik Şefi olarak, İstanbul’da ilk kez devlet hastanesinde kalp BT Anjiyografisi yapan hocayım.

Dr.Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk kez Türkiye’nin en son teknoloji Radyoloji PACS sistemlerini kurarak sağlık camiasının takdirini kazandım.

Bu arada çok sayıda asistan doktorun uzmanlık sınav jürisinde bulundum.

Askerlik hizmetimi Mart –Nisan 2000 döneminde, 200 Yataklı Malatya Asker Hastanesi’nde yaptım.

Evli ve 3 çocuk babasıyım.

İngilizce, Arapça, Osmanlıca ve Kürtçe biliyorum.

Meslek hayatım boyunca, kendi alanım ile ilgili olarak hemşerilerimin her türlü ihtiyaçlarına cevap vermeye çalıştım ve çalışıyorum.

Şimdiye kadar olan devlet tecrübelerimi, idari bilgilerimi, bilimsel birikimlerimi ve yurt dışı deneyimlerimi, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da siyasi alanda memleketimin hizmetinde kullanmak istiyorum.

Sizlerin teveccühü ve desteği ile 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan, 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde AK PARTİ Şanlıurfa Milletvekili aday adayı olarak hizmete talibim.

Başta sağlık hizmetleri ve istihdam konuları olmak üzere, ilimizin çeşitli alanlardaki ihtiyaçlarını giderme adına “İLK’LERE” imza atmak için memleketimin hizmetinde olmaktan gurur duyacağım.

Desteklerinizi bekler selam, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

 

 

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
gencay
21.03.2011 00:05
Lütfen Sayın Mustafa özateşin özgeçmişini bir okuyun derim tabii okuduğunuzdan anlama kapasiteniz nedir bilmiyorum????? Mustafa Özateşin özgeçmişi gibidonanımlı bir özgeçmiş daha okuyamadım. Böyle insanlara saygı duymamız lazım ! Çamur atmamız değil . Bilgiye ve emeğe saygı lütfen ...
gül
18.03.2011 20:19
Zihni fukara olanın fikri ukala olur bay ya da bayan yağmur !!!! komik geldi gerçekten özgeçmişi iyice okuyamamışsınız sanırım !!!
tuncay
14.03.2011 22:42
Şanlıurfanın gururu bilime kendine adamış urfamızın evlatlarından DOÇ DR MUSTAFA ÖZATEŞ TEBRİK EDİYORUM.
vehbi kalkan
14.03.2011 19:22
Hocam'ız özgeçmişinde açıkça yazdıgı gibi amerikada uzun süre çalışma yapmıştır. öyle bir insan'ın ingilizcesini sorgulamanız çok garip geliyor insana. Osmanlıca'ya gelince osmanlıca bilgisi ise entellektüel insanların meraklı oldugu ve özel derslerle bu konuda'da kendilerini geliştirdikleri bilinen bir gercektir. memleketimizden böyle donanımlı ve bilgili bir bilim adamının cıkmasından şüphe etmekten ziyade onur ve gurur duymalıyız Saygılar...
yağmur
13.03.2011 19:40
bu dil bilmek gerçekten çok önemli bir mesele,özelliklede osmanlıca:) bu bilimadamı statüsündeki insanların ancak 10%'unu dil biliyorum diyebilir,arapçayı dinden dolayı,kürtçeyi aileden dolayı,osmanlıcayı nerde öğrenmiş,ingilizceyi urfa lisesinin eğitimi süperdir zaten,sanki bana toefl sınavını geçmiş yada yurt dışında 1-2 sene kalmışta dil biliyomuş,biraz mütevazi olun,bilmiyorsan bilmiyorum de buda bir büyüklüktür,her neyse hayırlısı olsun memeleket için