SON DAKİKA
URFALI BESİCİYE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN HİBESİ

URFALI BESİCİYE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN HİBESİ

06 Temmuz 2018 - Cuma 13:44
ŞANLIURFA'DA TİGEM VE TARIM BAKANLIĞI ARACILIĞI İLE HAYAT GEÇİRİLEN ÜRETİCİ ŞARTLARINDA SÖZLEŞMELİ KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIK PROJESİ KAPSAMINDA BESİCİLERE

Şanlıurfa’da Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) ev sahipliğinde Üretici Şartlarında Sözleşmeli Küçükbaş Hayvancılık Projesi’nin tanıtım programı gerçekleştirildi.

 

Programa Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba da katıldı. Projeye dair açıklamalarda bulunan Bakan Fakıbaba "Bu projeleri hayata geçirmekteki amacımız hayvan varlığımızı arttırmak, meralarımızı yeniden en iyi şekilde kullanmak, üreticimizi ve tüketicimizi ekonomik olarak korumaktır. Projelerimiz başarıyla ilerledikçe hayvancılığımızın hızla kalkınacağına yürekten inanıyorum" dedi.

 

Konuşmanın ardından besiciler Derviş Erik'e 240, Muzaffer Aba'ya 259 küçükbaş hayvan hibe edildi. Bakan Fakıbaba "Küçükbaş hayvanlarını teslim alan bütün üreticilerimize hayırlı olsun; her bir kardeşime başarılar diliyorum. Emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.