SON DAKİKA
“URFA'DAKİ SOSYAL MEDYA...”
16 Nisan 2013 - Salı 10:59
Ömer KAPAKLI

Şanlıurfa'da Sosyal Medya sürekli kendini yeniliyor, etkinleşiyor, kamuoyu oluşturuyor. Önemli konulara dikkat çekiyor..

Kimileri diyor ki, "Rumuz adı altında sosyal medyayı kullananlar gerçek kimliklerini neden yazmıyor?"

Şayet gerçek kimliklerini ortaya koymuş olsalar her soruna dikkat çekemezler. Eş-dost-akraba-siyasetteki birliktelik derken kamuoyunun düşüncesini tam olarak da gündeme getiremezler..

Ben bu kullanıcıların tümünü takip ediyorum. Attıkları tweti dikkatlice inceliyorum. Gerçek olan ve haber değeri olanı Haber Merkezinde arkadaşlarımızla değerlendiriyoruz..

Peki bunlar kim?

Önce kullanıcı isimlerini sizlerle paylaşayım..

URFALI YEŞİLLER, URFA EKONOMİ, GENÇ SİVİLLER 63, URFA POLİTİKA, URFAKENT PLATFORMU, BAŞKA URFA YOK, FİKİR MEYDANI, SERBEST KÜRSÜ, ŞANLIURFA TWETCİLER, ŞANLIURFA'NIN TWET ADRESİ,  ve bunlara benzer Twet kullanıcıları..

Bu kullanıcılarıyla birlikte Şanlıurfa'da Gazetelerin İnternet Siteleri, bağımsız İnternet Siteleri.. Ayrıca aktif olarak twet kullanıcıları.. Kent Konseyi Başkanı Sabri Dişli ve ekibi..

Bazı İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri.. Oda ve Sivil Toplum kuruluşlarının temsilcileri..Hepsinin ortak gayesi Şanlıurfa'nın daha iyi konuma gelmesi..

Kendi kimliğinin dışında Urfa'yı simgeleyen bir rumuzla twet atanlar kimler?

Doğrusu ben bunların kimler olduğunu merak etmiyorum. Kim olduklarını da bilmiyorum.. Ama herbirinin gerçek bir Urfa sevdalısı olduğunu düşünüyorum..

Çünkü üzerlerine vazife olmamasına rağmen bu işe mesai harcıyorlar.. İşlerini ciddi şekilde yapıyorlar. Asli görevleriymiş gibi davranıyorlar..

Bu nedenle bu kullanıcılar her kimse en kalbi duygularımla onlara teşekkür ediyor ve bu başarılı çalışmalarını daha aktif bir şekilde kullanmalarını tavsiye ediyorum.

Ancak aktif olarak bu görevi yapan ve önemli konulara temas eden bu kullanıcıları takip edenlerin sayısının biraz az olduğunu düşünüyorum. Bu yazıyı okuyan twet kullanıcıları yukarıda belirttiğim rumuzlu twet kullanıcılarını takipe almalılar.. Onların takipçi sayılarının artması ister istemez o kullanıcıları biraz daha motive edecek ve Urfa'nın her sorunuyla biraz daha ilgili olacaklardır.. Kamuoyu oluşmasında da daha etkin rol üstlenmiş olacaklardır..

Şanlıurfa'daki Sosyal Medya kullanıcılarına selam olsun..

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
halil çakırh
16.04.2013 14:46
sayın Kapaklı sosyal medya 'nın her fırsatta önemine vurgu yapmanız yerel unsurların bu iletişim yolunu keşfetmeleri açısından sevindiricidir.Ancak bu yeni sayılabilecek iletişim kanallarında kendimizi ifade ederken medeni ölçüler içersinde kalmalıyız.Suç teşkil edecek ifadelerden,zanlar'dan kaçınmalıyız.Bir yazınızda da bu konuyu gündeminize alarak iletişim suçlarını düzenleyen yeni yasa dan ve onun getirdiği cezalardan bahsederseniz sosyal medya kullanıcılarına güzel bir hizmet yapmış olursunuz.
Yasin yaşuk
16.04.2013 12:10
Bizden de selam olsun!
Nihatozdal
16.04.2013 12:08
Elinize sağlık ama keşke saadece il merkezi değil il genelinde bir değerlendirme yapsaydınız.halfeti twitter da çok aktif:-)
necmeddinsağlam
16.04.2013 12:05
Güzel bi konuya temas etmişsiniz tebrikler bu arada bu arada isotçuları spamladım haberin olsun:))
ESNAF
16.04.2013 11:17
Özellikle urfalı yeşiller ve urfa Kent platformu bunlar urfanın geleceği için mücadele eden ve urfanın arsa talancılarının düşman ilan ettiği grup tebrikler mücadeleye devam
Yazarın Diğer Yazıları