SON DAKİKA
Urfa'da caz konseri (VİDEO)

Urfa'da caz konseri (VİDEO)

14 Eylül 2011 - Çarşamba 11:45
Şanlıurfa Belediyesi ve ABD Adana Konsolosluğu işbirliğinde Urfa'da ücretsiz caz konseri verildi.

Amerikalı Klasik Oda Müziği Grubu "Trio Chicago and Friends" (Chicago Üçlüsü ve Arkadaşları), Şanlıurfa Belediyesi ve ABD Adana Konsolosluğu işbirliğinde Urfa'da ücretsiz bir konser verdi.Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Şair Nabi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konsere Urfalılar ilgi gösterdi. Yaklaşık 150 kişinin izlediği konserde raha önce İstanbul, Ankara, İzmir, Adan ve çevre illerde seyirci karşısına çıkan Trio Chicago ve Friends (Şikago Üçlüsü ve Dostları), bu kez de Şanlıurfalılarla buluştu.

Amerika Klasik Oda Müziği Grubu'nun Lideri, Kemancı Elliott Golub, kemancı ve viyolonist Marlou Johnston, Piyanist Kay Kim ve flütçü Laura Hamm ile Türk asıllı soprano Suna Avcı'dan oluşan grup, ABD'li bestekarların eserlerinin yanı sıra, Türkçe eserlerde seslendirdi.Vali Yardımcısı Bahri Tiryaki, Belediye Başkan Yardımcısı M.Fevzi Yücetepe, Harran Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Yılmaz ve çok sayıda davetlinin katıldığı konser sonunda Urfalılar grubu ayakta alkışladılar. Konser öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Trio Chicago ve Friends Amerikan Müzik Grubunun Lideri Elliott Golub, Urfa'da konser vermekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Urfalıların misafirperverliğine ve sıcakkanlılığına dikkat çekti.

Konser sonunda sahneye gelen Belediye Başkan Yardımcısı M.Fevzi Yücetepe, davetlerini kırmayarak kente kelen ve Urfalılara ilk kez caz konseri sunan grubun sanatçılarına teşekkür ederek birer şükran çiçeği takdim etti.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.