SON DAKİKA
“URFA GÖNÜLLÜLERİ...”
25 Mayıs 2013 - Cumartesi 10:52
Ömer KAPAKLI

Ankara, İstanbul ve İzmir'de, Şanlıurfa Vakfı, ŞURKAV temsilcileri.. Bursa, Mersin gibi Türkiye'nin birçok İl'in de Şanlıurfa Vakfı İl Temsilcileri ve Yönetim Kurulu Üyeleri..

İstanbul'da 10 ayrı İlçe'mizin Temsilcilikleri..

Hepsi birşeyler yapmanın gayreti içersinde..

İstanbul'da Hilvan'lılar Gecesi düzenlenmişti.. Geleneksel hale getirdiler. Son 2 yıldır Karasal ve Uydudan yayın yapan Güneydoğu Televizyonu bu güzel geceyi İstanbul'dan canlı yayınlıyor. Dünyanın her Bölgesinde Hilvan'lılar Güneydoğu TV'den geceyi büyük bir zevkle izliyor. Urfa'lılık kimliği çerçevesinde aslında her Urfa'lı bu canlı yayını severek takip ediyor..

İstanbul'da başta Viranşehir ve Suruç olmak üzere birçok Dernek İlçe temsilcisi Hilvan gibi her yıl geleneksel gece yaparak bir araya gelmeyi kararlaştırmışlar..

Örneğin İstanbul'daki Viranşehirliler Derneği bundan böyle her Ramazan ayında, Ramazan ayına  ve ruhuna uygun etkinlik yapacaklar. Güneydoğu Televizyonu İstanbul'daki tüm bu etkinlikleri canlı olarak ekrana getirecek.

Aslında Türkiye'nin hangi İl'in de olursa olsun Urfa'lıların bu etkinliğini Güneydoğu TV'den canlı olarak yayınlama kararı da aldık..

Çünkü Urfa Gönüllülerinin yapmış olduğu bu güzel etkinliklerini herkesle paylaşmanın tek adresi Güneydoğu Televizyonu..

Her Urfa'lı bulunduğu İl'de Urfa'nın önemli bir lobisi..

Biz Urfa'da yaşayan insanlar, Urfa dışında yaşayan ve memleket özlemi çeken bu kardeşlerimizin duygularını anlıyoruz...Bu nedenle onların her faaliyetlerinde yanlarında olacağımızı özellikle belirtmek istiyoruz..

Şanlıurfa'nın çeşitli il'lerdeki bu kuruluşların yanısıra Ankara'da Urfa Platformu da var.. Habip Çadırcı'nın Başkanlığında..

Geçen gün beni telefonla aradı.. Habip Çadırcı, "Ömer Bey.. Ankara'da her hafta bir Urfa'lıyı davet ediyoruz..Genelde Ankara'da yaşayan Urfa'lılardan oluşuyor. Zaman-zaman Urfa'dan da davet ediyoruz. Davet ettiğimiz Platform üyelerimizle bir araya geliyor karşılıklı sohbet ediyoruz. Daha sonra kendi konumuyla ilgili düşüncelerini açıklıyor. Toplantılarımıza Milletvekilleri, işadamları , Ankara ve Urfa ve Türkiye genelinde etkin hemşehrilerimizi davet etmeye dikkat ediyoruz. Haziran ayında da sizi Ankara'ya davet etmek istiyoruz"dedi.

Kendisine ve Platform üyelerine beni davet ettikleri için teşekkür ettim. Haziran ayında yoğun olduğumu Eylül ayında Ankara'da  bu toplantıya katılabileceğimi söyledim.

Eylül ayının bir haftası için randevulaştık..

Ankara'daki bu platformunda Şanlıurfa için büyük çaba gösterdiklerini biliyordum.

Urfa dışında Urfa'yla ilgili emek-zahmet ortaya koyan ve memleketini unutmayan herkese Urfa'dan selam olsun..

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
WFp7gwKyJWZX
24.04.2016 23:04
nu stiu pe cine ine.eesrazat..Dar cred ca sunt destul de multi care rumega astfel de stiri, gandeste-te cati consumatori de tabloide avem. Aia care vor sa afle ce mai face Simona Sensual sigur vor sa stie si ce face Becali in pat. P.S. Ma bucur mult ca ma vizitezi asa de des, multumesc! :-) Te pup.
28.05.2014 22:03
Yardimcidan mehmet kurt iyi aksamlar cok iyi diyorsun
Yazarın Diğer Yazıları