SON DAKİKA
“URFA ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR”
10 Mayıs 2013 - Cuma 10:13
Ömer KAPAKLI

Şanlıurfa her hafta sonu olduğu gibi bu haftayı da oldukça yoğun geçirecek.  Çalışma Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu bugün Şanlıurfa'ya gelerek çeşitli temal atma ve açılışlar yapacak..Orman ve Su İşleri Bakanlığı "Şanlıurfa Altın Çağını yaşıyor"diyor.. Gerçekten de öyle.. Sadece Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 2003-2012 yılları arasında Şanlıurfa'ya 2 Milyar 160 Milyon liralık yatırım yapıldı..

Evet yanlış okumadınız.. 2003-2012 yılları arasında tam 2 Milyar 160 milyon yatırım..

161 Milyon Tl.lik yeni yatırım daha..Bugünkü temel atma ve açılışlara harcanacak para..

Bugün yapılacak açılışlarla Suruç ve Bozova ilçelerinde 351 Bin dekar arazinin suya kavuşması gerçekleşecek..

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr.Veysel Eroğlu ile Çalışma Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili bugün saat 13.30'da Suruç Cumhuriyet Meydanında vatandaşlarında katılımıyla bakın hangi açılış ve temel atma törenine imza atacaklar.

Bozova pompaj sulaması

Taşbasan Ovası Pompaj 3.kısım sulaması

Tp1 pompaj sulaması

Tepedibi Sulama açılışı

Tüm bunlar Suruç ve Bozova için yıllarca hayal edilen hizmetlerdi.. Bir zamanlar Harran'ın Suya kavuşmasındaki heyecanı şimdilerde Suruç ve Bozova ilçelerimiz için yaşıyoruz. Şanlıurfa'ya Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak yapılan hizmetler nedeniyle Bakan Veysel Eroğlu'ya, Şanlıurfa Milletvekili olarak tüm bu yatırımları yakından takip eden Bakanlıklar arasındaki koordineyi büyük bir başarıyla gerçekleştiren Urfa'nın her sorununda takipçisi olan Çalışma Bakanı Sayın Faruk Çelik'e teşekkür ediyoruz..

 Bu haftanın en önemli ziyareti de  Menderes Türel..

Çünkü Menderes Türel AK Partide Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı.. 2014 Martında yapılacak Yerel Seçimde Belediye Başkanlığını düşünen Aday adayları bir şekilde Menderes Türel ile kısa süreli de olsa görüşme yapıp, kendi ilçelerinin durumlarını anlatmaya çalışacak.

2009 yılında yapılan Yerel seçimlerde AK Parti'nin en başarısız olduğu İl'lerin başında Şanlıurfa geliyordu..

Şanlıurfa Merkez dahil 9 ilçede seçimi kaybetmişti. AK Parti sadece Bozova ilçesinde kendi adayıyla seçimi kazanmıştı. Daha sonra Şanlıurfa Merkez Fakıbaba dahil diğer tüm Başkanlar AK Partiye geçmişlerdi.

AK Parti Genel Başkanı Menderes Türel Şanlıurfa'daki bu durumu çok iyi biliyor. Bu nedenle Şanlıurfa'ya özel bir ilgi göstereceği de biliniyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığının dışında Urfa'nın 3 İlçesi ve 10 İlçenin Belediye Başkan Adaylarını belirlerken 2009'dan ders çıkararak seçimi kazabilecek adaylarla gitmeyi isteyecektir.

Çünkü Yerel seçimde alınacak başarının en önemli mimarlarından biri de Menderes Türel olacaktır.

Menderes türel bugün saat 17'de AK partinin Danışma Meclisi toplantısına da katılacak. DSİ'de yapılacak bu toplantıya Şanlıurfa Merkez ve İlçelerin Belediye Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, İl ve Merkez İlçe Yönetimleri, Gençlik ve Kadın Kolları üyeleri katılacak.

Geniş kapsamlı Danışma Meclisi toplantısında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes türel yapacağı konuşmayla aslında AK Partililere Yerel Seçim öncesi yol haritasını açıklayacak, bir anlamda da Yerel Seçim startını Şanlıurfa'da da verdiklerini açıklayacak ve bu seçimlerde AK Partinin başarılı olabilmesi için çok büyük çabanın gösterilmesini isteyecek.

2 Bakan'ın bugünkü ziyareti ve Sayın Menderes Türel'in siyasi anlamda yapacağı çalışmaların Şanlıurfa'mız için hayırlı olmasını temenni ediyoruz..

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Yazarın Diğer Yazıları