SON DAKİKA
UĞUR DERSHANESİNDEN TERCİH AÇIKLAMASI

UĞUR DERSHANESİNDEN TERCİH AÇIKLAMASI

04 Temmuz 2013 - Perşembe 17:28
2013-ÖSYS tercih işlemleri, ile ilgili olarak Şanlıurfa Uğur Dershanesi Kurucu Müdürü Emin Karahan bir açıklama yaptı.

TS-1 ve TS-2 alanlarında Şanlıurfa il birincileri bu yıl Uğur Dershanesinden Çıktı.Şanlıurfa UğurDershanesi öğrencilerinden Rukiye Yeşiltepe TS-1 alanında Türkiye 622. si, TS-2 alanında  ise Türkiye 359. cusu oldu.

2013-ÖSYS tercih işlemleri, ile ilgili olarak Şanlıurfa Uğur Dershanesi Kurucu Müdürü Emin Karahan bir açıklama yaptı. Tercih dönemi sürecinde tüm öğrencilere yardımcı olacaklarını belirten Karahan açıklamasında şu ifadelere yer verdi "

2013-ÖSYS tercih işlemleri, 8 Temmuz 2013 tarihinde başlayacak ve 18 Temmuz 2013 tarihinde sona erecektir.2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM’ninhttp://www.osym.gov.tr internet yayımlanmıştır. Adaylara kılavuz satışı yapılmayacaktır.Tercih işlemleri, Kılavuzda belirtilen esaslar uyarınca gerçekleştirilecektir. Tercih yapacak adayların, Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini buna göre yapmaları gerekmektedir. Kontenjanların bulunduğu Tabloların son sütunlarında yer alan 2012-ÖSYS sonuçlarına ait bilgilerin, bir programın ne ölçüde tercih edildiğini göstermekle birlikte 2012-ÖSYS sonucu ortaya çıkan değerler olduğu unutmamalıdır. Adaylar tercihlerini isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla, isterlerse internetten kendileri bireysel olarak yapabileceklerdir. Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar doldurdukları Tercih Formu ve nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte istedikleri bir başvuru merkezine tercih için başvuracaklardır. 2013-2014 öğretim yılı yükseköğretim programlarına kayıt tarihleri, 12-20 Ağustos 2013 olarak yeniden belirlenmiştir.

Şanlıurfa'daki öğrencilere ( Dershanemiz öğrencisi olmazsa da ) tercih danışmanlığı üssü oluşturduk. Bu kapsamda 3 değişik Üniversitenin tercih uzmanlarının dershanemizde hizmet verecek.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.