SON DAKİKA
TURHAN SULHAN İŞBAŞI YAPTI

TURHAN SULHAN İŞBAŞI YAPTI

15 Kasım 2012 - Perşembe 02:15
Şanlıurfa Kamu Hastane Birliği Genel Sekreterliğine atanan Turhan Sulhan haftabaşında görevine başladı.

Şanlıurfa Kamu Hastane Birliği Genel Sekreterliğine atanan Turhan Sulhan haftabaşında görevine başladı.  Daha önce Hakkari, Ağrı ve Niğde Sağlık Müdürlüğü de yapan Turhan Sultan 3 kişilik yakın ekibiyle birlikte Şanlıurfa genelindeki  hastanelerde çeşitli incelemelerde bulundu, ardından basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Türkiye’de Sağlık alanında yaşanan gelişmelere dikkati çeken Genel Sekreter Turhan Sulhan, “ Bu yapılanmayla artık ilimizde kamu hastaneleriyle ilgili tüm işleyiş genel sekreterliğimiz tarafından takip edilecek” dedi.

Hastane başhekimlerinin de doğrudan birliğin üyesi olduğunu hatırlatan Turhan Sultan, “İdari bir yapılanma olan bu birlikte, ilimize hizmet etmek için başladık ve devam ediyoruz” diye konuştu.

14 Hastane, 1 Ağız Diş Sağlığı toplam 15 hastanede hizmet kalitesinin arttırılması ve gerekli aksaklıkların zamanında müdahaleyle düzeltilmesi için basının da desteğini beklediklerini belirten Turhan Sulhan, “ Bizler her zaman her yerde olamayabiliriz. Ama basın olarak siz her yerde olabilirisiniz. Aksaklık, eksiklik varsa bunu birebir bilmek ve bunun çözümünü her seviyede yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Basın toplantısında hazır bulunan Kamu Hastane Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzman Doktor Ahmet Bay,  İdari İşler Başkanı Uzman Doktor Cihan İlkmen ve Mali Hizmetler Başkanı Ramazan Özsoy ise açıklamalarında yeni sistemin hayırlı olmasını dileyerek ellerinden gelen en iyi hizmeti sağlamaya çalışacaklarını ifade etti.

YUNANİSTAN KADAR DOĞURUYORUZ AMA…

Daha sonra basın mensuplarının sorularına geçildi. UrfaHA muhabirinin, “Şanlıurfa’da her yıl 50 bin bebek Dünya’ya geliyor. Ancak Şanlıurfa’da sadece bir tane Kadın Doğum Hastanesi var. Büyükşehir olmamızla birlikte bu sayı artacak mı? Her ilçede birer doğum hastanesi yapılacak mı?” sorusu üzerine Turhan Sulhan bu yönde çalışmalar yapıldığını belirterek Eyyübiye’deki 200 yataklı devlet hastanesi ile birlikte sağlık yatırımlarının devam edeceğini aktardı.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu’nda saat 16.00’da yapılan ve yaklaşık yarım saat süren toplantıya Şanlıurfa’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile sağlık çalışanları katıldı.(Urfaha)

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.