SON DAKİKA
Trio Chicago & Friends Urfalılara konser verecek

Trio Chicago & Friends Urfalılara konser verecek

12 Eylül 2011 - Pazartesi 15:41
ABD'li ünlü caz grubu ''Trio Chicago ve Friends'' tarafından, Şanlıurfa’da ücretsiz konser düzenliyor

ABD'li ünlü caz grubu ''Trio Chicago ve Friends'' tarafından,  Şanlıurfa’da ücretsiz konser düzenliyor. Şanlıurfa Belediyesi tarafından organize edilen konser Şair Nabi Kültür Merkezinde 13 Eylül 2011 tarihinde saat 20.00 da gerçekleşecek.

Daha önce İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da seyirci karşısına çıkan Trio Chicago ve Friends (Şikago Üçlüsü ve Dostları), bu kez de Şanlıurfalılarla buluşacak.Amerika Klasik Oda Müziği Grubu’nun Kemancı Elliott Golub, kemancı ve viyolonist Marlou Johnston, piyanist Kay Kim ve flütçü Laura Hamm ile Türk asıllı soprano Suna Avcı'dan oluşan grup, ABD'li bestekârların eserlerinin yanı sıra, Türkçe eserler seslendireceği bildirildi.

 

Grup, konserlerindeki stilistik çeşitlilik, yürüttükleri master sınıfları ve gittikleri yerlerdeki öğrencilerle gerçekleştirdikleri eğitimlerle ile tanınıyor. Kısaca, TC&F olarak da anılan grup, Gershwin, Ellington, Bernstein, Copland, Pat Metheny, Cole Porter ve Irving Berlin gibi Amerikan kompozitörlerin müziklerini icra ediyor. Grubun sopranosu, Soprano Suna Avcı, ABD-nin Illinois eyaletinde bulunan Darien şehrinden olup Amerikalı bir Türk-tür. İndiana Universitesinde doktora adayı olarak biliniyor.     

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.