SON DAKİKA
Tepe Betopan’dan Yeni Yatırım

Tepe Betopan’dan Yeni Yatırım

13 Kasım 2013 - Çarşamba 12:33
İhracat pazarlarını da çeşitlendirmeyi hedefleyen şirket, önümüzdeki yıl Ar-Ge harcamalarını da 2 katına çıkaracak.

Türkiye'de ilk çimentolu yonga levha üretimini gerçekleştiren Tepe Betopan, 30 milyon dolar yatırımla kurulacak yeni üretim tesisiyle kapasitesini artıracak. İhracat pazarlarını da çeşitlendirmeyi hedefleyen şirket, önümüzdeki yıl Ar-Ge harcamalarını da 2 katına çıkaracak.

 

2001 yılında, Artvin Arhavi'de kurulu bulunan bir başka çimentolu yonga levha fabrikasını satın alarak Türkiye'de tek üretici konumuna gelen Betopan, 2008'de tüm tesislerini Ankara Beytepe'de tek çatı altında topladı. Tepe Betopan CEO'su Fırat Türkfıliz, yeni fabrikanın üretime geçmesiyle birlikte ihracatta daha agresif bir strateji izleyeceklerini söyledi. Fibercement levha üretim hattı için Avrupalı FCM Bell ile anlaşma imzalayan Tepe Betopan'ın 30 milyon dolarlık yatırımı, Ankara 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alacak. Tesis, 35 bin metrekaresi kapalı olmak üzet Fırat Türkfiliz re toplam 65 dönüm alana kurulacak.

 

İthal ikamesi yoluyla Türkiye'nin döviz tasarrufuna katkı sağladıklarını vurgulayan Türkfiliz, 40'tan fazla ülkeye ihracat yaptıkları bilgisini paylaştı. Ancak iç piyasa ihtiyaçlarının karşılanmasındaki öncelikler nedeniyle hedefledikleri ihracatı gerçekleştiremediklerinin altını çizen Türkfiliz, Yeni tesisimizde üreteceğimiz fibercement levha ile de hem çimentolu yonga levhayı hem de fibercement'i aynı tesiste üretebilen dünyadaki sayılı üreticilerden biri olacağız" dedi.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
GwuUlbqG
24.04.2016 22:27
Irriterande med ljud som stör , hoppas det blir ordning pÃ¥ det .Det börjar se ut som hos mig med alla snö hos er :)Vad fin du är i vikl¤rnlÃedsetn .Ha en trevlig kvällKram ♥
tuncay orman
14.04.2014 13:27
çok güzel ülke adına betopan adına fibercemeent güzel bir pazar bulur