SON DAKİKA
SURUÇTA OPERASYON: 6 KİŞİ GÖZALTINDA

SURUÇTA OPERASYON: 6 KİŞİ GÖZALTINDA

11 Ağustos 2011 - Perşembe 15:38
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, petrol istasyonu sahibi 2 kardeşin öldürülmesi üzerine ilçede peş peşe operasyonlar düzenlendi.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, petrol istasyonu sahibi 2 kardeşin haraç talebine olumsuz yanıt verdikleri PKK'lı teröristler tarafından öldürüldüğü iddiası üzerine polis tarafından peş peşe operasyonlar düzenlendi. 17 adrese eş zamanlı baskın yapan polis, saldırıyla ve PKK terör örgütü ile bağlantısı olduğu değerlendirilen 6 kişiyi gözaltına aldı.

Geçen salı günü geç saatlerde, Suruç'un Yıldırım Mahallesi'nde bulunan petrol istasyonuna gelen ve PKK'lı oldukları ileri sürülen 2 terörist, 'vergi' adı altında haraç istedikleri Bilal ve Deyah Çelikten kardeşleri, olumsuz yanıt vermeleri üzerine kalaşnikof tüfeklerle tarayarak öldürdü. Gecenin karanlığından da yararlanan teröristler kaçarken, güvenlik güçleri saldırganların yakalanması için operasyon başlattı.

PKK terör örgütü tarafından bir süredir haraç vermeleri konusunda tehdit edilen 2 kardeşin, pazartesi günü polis ve savcılığa bu konuda suç duyurusunda bulundukları da ortaya çıktı. Yaşananların ardından ilçe merkezinde polis, kırsal kesiminde ise jandarma 2 saldırganın yakalanması için operasyon başlattı. Polis, operasyon kapsamında sabaha karşı PKK terör örgütü ile ilişkisi olduğu iddiasıyla ilçenin değişik semtlerindeki 17 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Bazı örgütsel doküman ve yasak yayına el konulan baskınlarda Bekir K, Hasan U, Tahir Y, Halil Y, Sabri K ve Enver Ş. gözaltına alındı. 6 şüpheli, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülerek sorgulanmaya başlandı.

Saldırı sonrası jandarma ilçenin kırsal kesimlerinde arazi arama tarama çalışmasını sürdürürken, 2 saldırganın Suriye'ye kaçma ihtimaline karşın sınır hattına da takviyeli birlikler sevk edildi. Jandarmalar sınır hattında önlem alırken, polis ise olası saldırı ihtimaline karşı ilçede güvenlik önlemlerini üst seviyeye çıkardı.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.