SON DAKİKA
Suriye'nin bombası Akçakale'ye düştü

Suriye'nin bombası Akçakale'ye düştü

03 Ekim 2012 - Çarşamba 18:08
Akçakale ilçesine Suriye tarafından düşen top mermisi nedeniyle 3 kişinin hayatını kaybettiği ve 2'si polis 9 vatandaşın yaralandığı bildirildi.

Suriye tarafından atılan bir top mermisi Akçakale kent merkezinde İstasyon Caddesi Gündoğdu sokakta bir eve düştü.

Top mermisinin düşmesiyle çok sayıda vatandaşın yaralandığı belirtiliyor. İlk gelen bilgilere göre merminin isabet ettiği evde yaşayan biri çocuk üç kişi hayatını kaybetti. Görgü tanıkları bir top mermisi düştükten sonra olay yerinin güvenlik çemberine alındığını ancak daha sonra düşen başka bir top mermisi ile ölü ve yaralıların olduğu ifade etti.Olay yerine çok sayıda ambulansın sevk edildiği belirtilirken, yaralıların ambulanslarla hastanelere kaldırıldığı bildiriliyor.

Olay üzerine Akçakale halkı İlçe Kaymakamlığı'na doğru protesto yürüyüşüne geçti. Protestolar üzerine ilçe kaymakamının zırhlı araçla olay yerinden ayrıldığı bildirildi.

Yaklaşık 20 gündür Suriye ordusu ile muhalifler arasında sıfır noktasında çatışmalar yoğun olarak yaşanıyordu.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
DDnk9xld
24.04.2016 22:27
Olivia,I recently read about your book in the PEO Record. I am a PEO member in Vailarapso, Indiana with chapter ED. I have not had the pleasure of reading your book yet, but I just ordered it for my kindle. I love to read romance novels and have begun to think about writing. Do you have any advice for an aspiring romance writer? Thank you for your time.Nicole Skinner