SON DAKİKA
Suriye'den kritik teklif!

Suriye'den kritik teklif!

13 Ekim 2012 - Cumartesi 14:12
Dışişleri'nden açıklama geldi

Suriye Dışişleri Bakanlığı yayınladığı resmi açıklamada gerilimin azaltılması için Türkiye ile doğrudan temas kanalı kurulmasına hazır olduklarını açıkladı. Şam ile Ankara arasında doğrudan temas kanalı fikrini üç gün önce Rusya ortaya atmıştı. Bakanlığın açıklaması da Rusya'nın RIA ajansı tarafından duyuruldu. 

RIA’nın haberinde, “Akçakale'ye Suriye top mermisi düştüğünde kriz tırmanmaya başlamıştı. Türkiye parlamentosu da 4 Ekim tarihinde hükümete sınır ötesi askeri harekât tezkeresi vermişti. Suriye-Türkiye sınırında tırmanan gerginlikten tedirgin olan Rusya, Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ağzından 10 Ekim tarihinde taraflara ‘Direk temas sorunun çözümü için tek yoldur' çağrısı yapmıştı.

RIA'ya göre, yapılan açıklamada, "Güvenlik konularında Ankara ile Şam arasında doğrudan diyalog mekanizması kurulması gerektiğini belirten Lavrov'un bu sözlerine olumlu bakıyoruz" denildi.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
OX1iB88Zw
24.04.2016 18:29
That’s a little scary that even a trained ninja like you couldn’t overcome an attacker. Although, they were trained ninjas too, so I guess in a &#al02;norm82” situation you would have an advantage. How do you get out of a rape positions?