SON DAKİKA
SPOR SALONU KADERİNEMİ TERK EDİLDİ (VİDEO)

SPOR SALONU KADERİNEMİ TERK EDİLDİ (VİDEO)

30 Eylül 2013 - Pazartesi 15:36
Öğrencilerin spor yapması için sağlanan Sabiha Özlek Lisesi spor salonunu gören veliler adeta kaderinemi terk edildi diyorlar...(VİDEO)

Yüzbinlerce liraca paralar ile yaptırılıp öğrencilerin spor yapması için sağlanan Sabiha Özlek Lisesi spor salonunu gören veliler adeta kaderinemi terk edildi sorusunu sormadan geçemiyorlar.

Şanlıurfa’daki bir çok okullarda öğrenciler bir sırada 3 erli ve 4 erli otururken Sabiha Özlek Lisesine yaptırılan spor salonu 2013-2014 eğitim öğretim yılı öncesinde ambar olarak kullanıldı. Milli eğitim Bakanlığından Şanlıurfa’ya gönderilen kitaplar binlerce öğrencinin spor eğitimini görmesi gerektiği bu salonda stoklandı. Haber Merkezine velilerden gelen şikayet üzerine spor salonu çevresinde görüntüler almayı başarabilen muhabir arkadaşlarımız sahanın toprak ve çöplerden kullanılamaz hale geldiğini yerinde tespit etti.

Öğrencilerini okula gönderen velililer  Okulların açılmasına rağmen spor salonunun camları kırık ve tehlike arz edecek şekilde olması bunun yanı sıra spor salonunun önünde bulunan sahanın çöp ve mikroplardan geçilmediğini ifade ettiler.

Vatandaşlar, sporda son yıllarda büyük başarılar elde edemeyen Şanlıurfa’daki eşine az rastlanır bu spor salonunun kaderine terk etmesine bir anlam veremiyor.

Öte yandan çocuklarını okula kaydettiren veliler ise “Çok değil geçtiğimiz haftalarda Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 7 yaşındaki 2. sınıf öğrencisi Reşat Kino’nun okulda boş sınıftaki dolabın üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybettiği iddia edilmişti. Hal böyle iken çocuklarımız yarın bu salonda spor eğitimi görmeye kalkarlarsa zarar görebilmeleri an meselesi. Eğer bu spor salonu ve spor sahasında eğitim görmeyeceklerse neden bu kadar yatırım yapıldı. Başta milli eğtim müdürlüğü yetkilileri olmak üzere tüm idarecileri göreve davet ediyoruz”  dediler.

Ayrıca önceki gün yapılan veliler toplantısına katılan veliler de “öğrencilerden her bir dönem için istenen 20 tl lik Güvenlik Görevlisi ücretinin istendiği ve bu paranın hangi kanunlara göre alınıp ve güvenlik görevlisine verileceğinin ise merak konusu olduğunu ifade ettiler.” 

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.