SON DAKİKA
SİVEREK'DE KAR YAĞIŞI YOL KAPATTI

SİVEREK'DE KAR YAĞIŞI YOL KAPATTI

10 Aralık 2011 - Cumartesi 13:37
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde dün akşam başlayan kar yağışı nediniyle Siverek-Diyarbakır Karayolu çift taraflı trafiğe kapatıldı.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ve tipi nedeniyle Siverek-Diyarbakır karayolu güvenlik nedeniyle çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Etkili kar ve tipi yüzünden Siverek-Diyarbakır karayolunun kapanmasıyla yaklaşık olarak 10 saattir kuyrukta bekleyen sürücüler duruma tepki gösterdi. Yaklaşık 5 km'lik araç kuyruğu oluştu.

Yapılan açıklamada Siverek-Diyarbakır karayolunun 10 saat daha kapalı tutulacağı alternatif olarak çevre ilçelerin yolların kullanılmasıistendi.Kar yağışı nedeniyle yolda kalan sürücüler, "7-8 saattir kuyruklarda bekliyoruz yetkililer bizlere yardım etsin. Araçlarda hastalar var.Ehliyet sınavına yetişmek için bekleyen sürücü adayları var" diyerek yardım istediler. Yetkililerden alınan bilgiye göre, Siverek-Diyarbakır karayolunun buzlanma nedeniyle gidiş ve gelişlerin kapatıldığı belirtilirken, yardımsever vatandaşlar kuyrukta bekleyen sürücülere ekmek dağıttı.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.