SON DAKİKA
Sınav Heyecanı Hastanelik Etti

Sınav Heyecanı Hastanelik Etti

24 Mart 2013 - Pazar 21:29
(YGS) giren öğrencilerden çok dışarıda onları bekleyen aileleri heyecanlı oldukları görüldü.

Şanlıurfa'da, üniversiteye gidebilmek için ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) giren öğrencilerden çok dışarıda onları bekleyen aileleri heyecanlı oldukları görüldü. Aileler, sınav boyunca çocuklarının başarılı olması için tespih Kuran-ı Kerim okudu. Sınava giren Zeliha Toprak, salonda heyecandan fenalaşınca ambulansla hastaneye götürüldü.

Şanlıurfa'da, YGS'ye girmek isteyenler yapılan üst aramaları ve kimlik kontrollerinin ardından salonlara alındı. Sınavın başlamasıyla birlikte öğrenciler sınıflarda ter dökerken, aileler ise çocuklarını dışarıda bekledi. Sınavların yapıldığı okulların bahçesinde bekleyen çoğunluğu kadın öğrenci velilerinin tespih çekip, Kuran-ı Kerim okuyarak dua ettikleri görüldü. Sınav süresince öğrencilerin rahatsız olmaması için polis ekipleri de okulların çevresinde denetim yapıp, gürültü kirliliğini engelledi.

160 dakika süren sınava Şanlıurfa Lisesi'nde giren 20 yaşındaki Zeliha Toprak, 110'uncu dakikada heyecanlanarak fenalaştı. Genç kızın fenalaşması üzerine salon görevlileri, 112 acil servis ekiplerinehaber verdi. Okula gelen sağlık ekipleri, heyecan nedeniyle baygınlık geçiren genç kıza salona müdahale ettikten sonra ambulansla Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.