SON DAKİKA
Sezen Aksu'ya Ağrı'dan büyük destek

Sezen Aksu'ya Ağrı'dan büyük destek

16 Eylül 2010 - Perşembe 10:54
Belediye Başkanı Hasan Arslan, referandumda "evet" oyu kullandığı için İzmir'de eleştirilen usta sanatçı Sezen Aksu'ya sahip çıktı.

12 Eylül'de yapılan halk oylamasında Türkiye birincisi olan Ağrı'da büyük sevinç yaşanırken, Belediye Başkanı Hasan Arslan, referandumda "evet" oyu kullandığı için İzmir'de eleştirilen usta sanatçı Sezen Aksu'ya sahip çıktı.İzmir, Konak'ta ismi bir caddeye verilen ancak referandumda "evet" oyu kullandığı için bazı çevrelerce cadde isminin değiştirilmesi istenen sanatçı Sezen Aksu'ya bir destek de Ağrı'dan geldi. Referandumda Türkiye birincisi olan Ağrı'nın Belediye Başkanı Hasan Arslan, sanatçı Aksu'ya yapılanların haksızlık olduğunu söyledi. Türkiye'nin en sevilen sanatçılarından biri olan Sezen Aksu'nun özgür bir şekilde oyunu açıkladığını belirten Başkan Arslan, "Bizler demokrasiye özgürlüğe en çok oyu veren Ağrı halkı olarak Sezen Aksu'ya destek veriyoruz. İzmir'deki caddenin isminin değişmesi halinde Ağrı'da bir caddeye sanatçımızın isminin verilmesini meclise teklif edeceğim. Bu ülkede herkes görüşünü özgürce söylemelidir" dedi.

Ağrı halkının demokrasiye ve özgürlüklere verdiği önemi yüzde 96 ile Türkiye'de en önde durarak gösterdiğini ifade eden Başkan Hasan Arslan, "İlimizde vatandaşlarımız sandığa giderek iradelerini göstermişlerdir. Bu doğrultuda Türkiye'de birinci olmak bizleri fazlası ile gururlandırmıştır. Böyle bir ilin belediye başkanı olmak sorumluluklarımızı bir kat daha artırıyor. Bu nedenle özgürlüğe ve demokrasiye imza atanların temsilcilerinden biri olarak sanatçımız Sezen Aksu'ya destek vermeyi sürdüreceğiz" diye konuştu.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.