SON DAKİKA
“SEÇİME SAYILI GÜNLER… ”
29 Mart 2011 - Salı 16:19
Faruk BAYUK

Seçime artık sayılı günler kaldı, Oldukça kabarık olan Aday adayı listesi Geçen hafta yapılan ve gayet sakin ve olaysız geçen temayül yoklaması sonuçları ilk kez,Genel merkeze gitmeden açıklandı sonuçlardan memnun olanda vardı olmayanda neticede bütün Aday adayları birbirlerine karşı nazik ve kibar davrandılar,ardından Ak parti genel merkezine mülakatlar için gidildi,sırada şimdide telefon anketleri var.

Tabi bizlerde Basın mensupları olarak kalan kısa zamandan dolayı oldukça yoruluyoruz.İzlediğiniz haberleri ve yapılan,Canlı yayınlar kolay yapılmıyor.Güneydoğu televizyonu izleyicilerine bizlerde olayları ve seçimlerle ilgili sıcak gelişmeleri anında sunmak ve Aday adaylarını onların özgeçmişlerini projelerini tanıtmak adına elimizden ne geliyorsa yapıyoruz tabi takdir siz değerli izleyicilerimizin.

Sadece AK partide yaklaşık 341 Aday adayı var.MHP açıkladı 16 tane Aday adayı olacağını CHP’de15 aday adayının olduğu belirtiliyor. BDP henüz bu konuda açıklama yapmadı.Sanırım onlarda ilerleyen günlerde açıklama yapacaklar.

AK parti Aday Adaylarını Ankara’ya mülakata çağırdı,Bu konuda daha net bir gelişme olmadı sadece bazı Aday adayları bizlere açıklama yaptılar.Onlarda ne olacağını henüz bilmiyorlar bu arada dedikodu kazanıda kaynamaya başladı kimileri sayının mülakattan sonra 50 kişiye düştüğünü belirtiyor kimisi ise 24 kişinin olduğunu belirtmesi kafalarda soru işaretleri bırakıyor.Hemen hemen bütün Aday adayları işlerinin garanti olduğunu ve listeye gireceklerini iddia ediyorlar.Ama tam olarak söylemek gerekirse ne olacağını henüz kimse bilmiyor.

Bu arada çok Değerli Aday adaylarına ve yakınlarına seslenmek istiyorum.Afiş ve pankartlarınızı tanıtımlarınızı yaparken lütfen çevreye karşı duyarlı olalım.Seçimden sonra bunları temizlemek çok zor ve zahmetli oluyor.Bunlara lütfen dikkat edelim.

Yeni gelişmeler olursa bizlerde siz kıymetli okurlarımıza açıklayacağız.Biliyorsunuz bu yoğunluk içerisinde yazı yazmak sizlerle paylaşmak biraz zaman alıyor.Ben yinede fırsat buldukça sizlerle yine birlikte olmaya ve yeni gelişmeleri paylaşmaya çalışacağım.

Tekrar buluşmak üzere mutlu ve umutlu yarınlar dilerim.

 

 

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Mahmut KAYTAN
31.03.2011 14:38
Kendilerinin bir şansı olduğuna inandığı için ya da kuş taşa rast gelirse meselesiyle aday adayı oluyorlar. Ben aday adayı sıyısının fazla olmasından memnunum. Böylelikli toplumsal farkındalık, sorunların çözümüne ortak olma ve çözüm üretme noktasında gelişmelere katkı sağlamaktadırlar. Aday adaylarının aile, akraba,eş dost, yakın arkadaşlarını göz önüne aldığımızda ortaya büyük bi kitle çıkar. Bu kitlenin bilinçlenmesi, öneri sunması, sorunlar hakkında konuşması sevindiricidir. saygılar
Yazarın Diğer Yazıları