SON DAKİKA
“SEÇİM SÜRECİNDE NELER OLUYOR..? ”
19 Ocak 2011 - Çarşamba 01:26
Faruk BAYUK

 

 

Seçimlere sayılı günler kala Urfamızda dedikodu kazanıda kaynamaya başladı. Hemen hemen bütün yerel gazetelerde ve internet sitelerinde her görüşten köşe yazarları ve gazeteciler farklı farklı görüşlerini yazarak yaklaşan seçimlerde kamuoyunun nabzını tutmaya başladılar.Yani gündem siyaset...

Ak parti il başkanı Ahmet Düşünürün ve teşkilatlardaki istifaların ardından yeni il başkanı arayışlarıda hız kazandı.İl başkanlığı tespiti için teşkilatla görüşmek üzere Ankara'dan teşkilat başkan yardımcısı sayın Fikri IŞIK ve il koordinatörü sayın Burhan KAYATÜRK Şanlıurfaya geldiler,raporların alıp Ankara'ya dönecekler bundan sonraki süreçte Ak parti genel merkezi MKYK toplantısında Milletvekillerinin görüşleri teşkilat raporları doğrultusunda yeni il başkanını belirleyecek ve kısa bir süre sonra bu isim kamuoyuyla paylaşılacaktır.Bu arada Milletvekili aday adaylığı için isimlerde çıkmaya başladı.

 

Benim kişisel görüşüm aday adayı olan insanları rencide etmeden ve kırmadan yapıca bir uslupla görüş belirtmek ve bu süreçte Şanlıurfamızda eksik olan hizmetler konusunda yapılabileceklerini yazmak ve çok değerli halkımızla paylaşmak lazım yoksa kimseyi kötülemek ve karalamakla bir yere varılmaz neticede Milletvekilliği için müracaatta bulunan çok değerli insanları daha tanımadan ve bilmeden kötülemek kimseye bir şey kazandırmaz.

Tabi burda en çok adayın olduğu AK partiden biraz daha bahsetmek lazım Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan,ın halk tarafından çok sevildiğini ve yapılan bütün seçim anketlerinde AK partinin çok açık farkla önde olması netice itibarı ile bu partiye daha çok ilginin olması gayet normal ama diğer partilerde Ak partideki aday adayı hareketliliğini maalesef göremiyoruz.

Halkında zaten diğer partilerdeki aday adayı listelerini pek merak ettiğide söylenemez.Ama seçimlere daha az zaman kala neler olur bilemeyiz.Belki AK partinin listesi açıklandıktan sonra buralarda bir hareketlenme olabilir.Küskünler olabilir listeyi beğenmeyenler çıkabilir.Bunu ilerleyen zamanlarda hep beraber göreceğiz.

Bizlerde Güneydoğu medya grubu olarak kendi sitemizde bir anket düzenleyerek seçimlerini nabzını bizzat siz değerli okurlarımızla birlikte tutmak istedik,Zaten değerli Şanlıurfa halkının yoğun ilgisi ve yorum, görüşleri bizleri haklı olarak gururlandırmıştır.Seçimlerle ilgili görüş ve önerilerinizi bizlerler her zaman paylaşabilrsiniz.Güneydoğu medya grubu olarak her seçimde olduğu gibi seçimle ilgili gelişmeleri hem internet sitemiz www.guneydogutv.com da editörlerimiz  ve Şanlıurfanın yerel televizyonculukta 15 yıldır sesi olan güneydoğu tv ,yenigün gazetesi haber merkezi an an sizlerle paylaşacak, yine bir çok siyasi gelişmeyi sıcağı sıcağına sizlere aktaracağız.

Zaman zaman Değerli köşe yazarlarımız Özellikle Sayın M.Ali Kapaklı ve Sayın Ömer Kapaklı seçim atmosferini ve Değerli Urfa halkının görüşlerini kendi yorumlarınıda ekleyerek sizlerle paylaşıyorlar.

Sevgili okurlarımız ara ,ara bende bu köşemden siz kıymetli hemşerilerimle seçim sürecinde kendi görüşlerimi ve halkımızın fikirlerini alarak Şanlıurfamız için neler yapabilirizi sizlerler le paylaşacağım.

Tekrar buluşmak üzere,Hoşçakalın mutlu olun.

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
MEHMET ERKAN
01.02.2011 15:54
TEPRİKLER SAYIN BAYUK TESPİTİNİZE KATILİYORUM.ŞAHSINIZDA TÜM GTV CALIŞANINI KUTLUYORUM.SAYGILARIMI SUNUYORUM.
gizli urfalı
19.01.2011 18:24
SAYIN BAYIK YILLARDIR SİZİN PROGRAMLARINIZI ZEVKLE İZLER ,KAÇIRMAMAYA ÖZEN GÖSTERİRDİM KALDI Kİ İŞ NEDENİYLE ADIYAMAN DA GÖREV YAPMAKTAYIM ŞİMDİ İSE WEB ÜZERİNDEN SİZİ TAKİP EDİYORUM. ÇALIŞMALARINIZ URFAMIZ İÇİN MÜCADELENİZ TARAFSIZLIĞINIZ PARTİ İÇİNDE Kİ BAŞARINIZ KISACASI URFAMIZ İÇİN HER TÜRLÜ MÜCADELEDEN ASLA KAÇINMAZSINIZ EN AZINDAN BEN VE BENİM ÇEVREM BU ŞEKİLDE GÖRÜYOR.SİZİNDE İSMİNİZ ANKET KISMINDA OLSA HİÇ TEREDDÜTSÜZ REYİM SİZE OLURDU NE DİYELİM ARTIK BAŞARINIZIN DEVAM ETMESİ DİLEĞİYLE
HASAN ŞAHİN
19.01.2011 13:06
Sayın yazar çok güzel bir konuya temas etmişsiniz sizi kıtluyorum neticede Milletvekilliğine aday olan herkes bu şehrin insanı onlarda hizmet etmek için bu işe girişmişler.İstisnalar olabilir ama kimseyi dediğiniz gibi rencide etmeden öz eleştiri yapmak lazım.Yazılarınızı zevkle takip ediyoruz.başarılar..
Yazarın Diğer Yazıları