SON DAKİKA
SAYI  12O+7

SAYI 12O+7

02 Nisan 2011 - Cumartesi 15:55
MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI DOSYALARINI İNCELEYECEK OLAN KOMİSYON 120 KİŞİNİN ARAŞTIRMASINA BAŞLADI(ALİ UZUN'un öZEL HABERİ)

Yaklaşan 12 Haziran 2011 seçimleri öncesi   Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili aday adaylarının en çok merak ettiği soruya  cevap bulduk. Geçtiğimiz hafta  yapılan Milletvekili  mülakatlarından sonra  339  aday adayının raporlarını hazırlayan   Ak Parti MKYK  üyeleri  Bülent Gedikli, Şaban Dişli ve Asuman Erdoğan,'dan oluşan komisyon  dün  raporlarını tamamlayarak, bir üst komisyonda  yer alacak olan yeni heyete  verilmek üzere  Seçim işleri başkanı Ak Parti Genel  Başkan Yardımcısı  Haluk İpek'e  teslim ettiler.

Başta Ankara'da bulunan  aday adaylaları olmak üzere  mevcut   Milletvekilleri dahil, üst komisyona  sevk edilen  isimlere ulaşmaya çalışılırken,   Şanlıurfa'lı bir MKYK  üyesi ve Seçim İşlerinden sorumlu  bir  yetkili, Şanlıurfa'nın  Milletvekili aday adayları arasından  çoğunluğu  Üniversite mezunu,  Avukat, İş adamı, ve Çiftçilerden oluşan  120 kişilik listenin olduğunu  ve üst komisyona sevk edildiğini söylediler.Bu hafta içinde  Ak Parti  MYK Üyesi, ve grup Başkan vekili Salih Kapusuz  Başkanlığında toplanacak olan ikinci komisyonda  yer alan  Bülent Gedikli, ve Ayşenur Bahçekapı, 120  aday adayı için yeni bir çalışma  yapacaklar, Komisyon üyeleri,Şanlıurfa'da  aday adaylarının seçim bölgelerinde  istihbarat  bilgileri  olmak üzere, oy potansiyelleri , kamuoyu yoklamalarında çıkan sonuçları göz önünde  bulunduracaklar.

120 aday adayı arasında,  Ak Parti   teşkilatları  başta olmak üzere, İl Genel ve Belediye Meclis üyeliklerinden istifa edenler ile bazı Memurların  büyük bir bölümü  üst komisyondan  seçim işlerine dosyaları gönderilmedi.Öte yandan  Üniversite mezunu olan  5 bayan  aday adayının  dosyaları  Bayan MYK üyesi   Ayşenur  Bahçekapı'ya teslim edildi.

 

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
urfalı
03.04.2011 17:50
Mülakatda bazı ada yadaylarına sadece ismileri, meslekleri ve evli olup olmadıkları sorularak dışarı çıkartılmışlar, bu da gösteriyorki önemsiz isimler üzerinde pek durulmamış. Bu isimlerden bir çocuğunu hepimiz biliyoruz zikretmeye gerek yok. Üzerinde durulan yaklaşık 10 dakika mülakatta kalan adayları kanaatimce üst kurula sevk edildiler. Hepsine başarılar dilerim. Kazanan Urfa olsun.
mehmet garip demir
02.04.2011 16:28
bu tür bilgilendirme haberleriniz için çok tşk ederiz gözümüz kulağımız sürekli sizde olacak başarılarınızın devamını dilerim