SON DAKİKA
“ŞANLIURFASPOR İÇİN KALICI GELİR ŞART”
15 Mayıs 2013 - Çarşamba 10:12
Ömer KAPAKLI

Herkes aynı soruyu soruyor : Seneye Şanlıurfaspor Süper Lige çıkabilir mi? Yönetim Kalıcı gelir için şu ana kadar somut olarak birşeyler yaptı mı? Transfer Politikası nasıl olacak?

Şanlıurfaspor'la ilgili Çalışma Bakanı Faruk Çelik'le Cumartesi günü akşamı Güneydoğu TV'de konuştuk.. Bakan Çelik'in anlatımlarından şunu çıkarıyorum..

1) Şanlıurfaspor uzun süredir her sezon 3-5 trilyon para harcıyor. Ancak Süper Lig iddiasından uzak.. O halde yeni sezonda Şanlıurfaspor Bütçesini 10 milyon, hatta 15 milyon liraya kadar çıkarma eğiliminde..

2) Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Vali Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Fethi Şimşek ve güçlü bir Yönetim var iken kalıcı gelir konusunda sıkıntı olmayacak..

Yani yukarıda belirttiğim isimler olayın farkında..

Bütçeyi arttırdığınız zaman şayet bir aksilik olur ve süper lige çıkamazsınız bir anda 20 trilyonluk borçla sezonu kapatmış oluruz ki o zaman Mardinspor, Adıyamanspor, Diyarbakırspor, Sakarya, Kocaeli örnekleriyle karşı karşıya kalmış oluruz..

O halde ne yapılmalı?

Bende yüksek bütçeli çok iyi bir Kadro oluşturulmasından yanayım..

Ancak bu yapılırken harcanacak paranın karşılığı mutlaka bulunmalı sezon sonuna borç kesinlikle bırakılmamalı. Yani Bangura transferi buna örnek. Bangura'ya ödenen yüksek rakam Dünyagöz'den Bakan Çelik'in girişimiyle reklam ücreti alınarak karşılanmıştı..

Şanlıurfaspor'un İddia ve sponsorlardan alacağı para diyelimki 1 sezonda 5 milyon lira.. Transfer bütçesini 15 milyon yaparsanız 10 milyonluk açığı bulmak durumundasınız..

Süper Lige çıkmakla görev sona ermiyor.. Orada kalmak gerçekten zor.,.

Süper Ligda kalıcı kalabilmeniz için kalıcı geliri mutlaka temin etmelisiniz. Eylül ayı itibariyle Şanlıurfaspor mükemmel tesise kavuşuyor.

Tesisle ilgili hiçbir sorun kalmıyor..

Kalıcı geliri de çözmemiz halinde gerçekten Şanlıurfaspor'un önü açık olur ve Süper ligde kalıcı olur..

Şanlıurfaspor Yönetimi transferi de çok mantıklı yapmalı. Örneğin Hasan Kabze gibi futbolun son çağına gelmiş futbolcuyu değil, Buca'da harikalar yaratan Mehmet Battal gibi futbolcular düşünmeli.

Gerek PTT 1.Ligde, gerekse Süper Ligde Şanlıurfaspor'a uyum sağlayacak, takımı Süper lige çıkarma yönünde büyük arzusu olan futbolcular transfer edilmelidir.

Mevcut Kadroda iskelet korunmalı eksik bölgelere çok kaliteli futbolcular transfer edilmelidir.

Yıllardır her sezon kadronun tamamen değişimi istikrarı maalesef getirmiyor..

Yeni sezonda Şanlıurfaspor Yönetiminin önünde hiçbir mazaret kalmadığını sanırım kendileri de çok iyi biliyor..

Allah yardımcıları olsun..

Umarız kalıcı gelir sağlanır.. Yönetim çok iyi transfer yapar ve Şanlıurfaspor yeni sezonda Süper Lige yükselir..

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Samet pekel
26.10.2014 02:34
Samet Peker
26.10.2014 02:33
Yazarın Diğer Yazıları