SON DAKİKA
Şanlıurfa'da Okul Müdürleri ile Bir Araya Geldi

Şanlıurfa'da Okul Müdürleri ile Bir Araya Geldi

26 Mart 2013 - Salı 00:37
9. sınıfa kayıt yaptırmayan 4 bin 291 öğrenci ile ilgili olarak okul müdürleriyle bir toplantı düzenledi.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, 2011-2012 eğitim-öğretim yılında 8. sınıfı bitirip 9. sınıfa kayıt yaptırmayan 4 bin 291 öğrenci ile ilgili olarak okul müdürleriyle bir toplantı düzenledi.

Yenişehir Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, 2011-2012 Eğitim Öğretim yılında İlköğretim 8. sınıfı bitirip herhangi bir liseye kayıtlarını yaptırmayan 4 bin 291 öğrencinin bir an önce liseye kayıtlarının yapılmasını, bu konuda okul müdürlerinden gerekli çalışmaların yapılmasını istedi. İlci, "Bakanlığımız e-okul sistemi üzerinde 29 Mart 2013 tarihine kadar 2011-2012 eğitim öğretim yılında 8. sınıftan mezun olan öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına kayıtları ile bir çalışma yapılmasını istiyor. Bu çalışma kapsamında ilimizde de 4 bin 291 öğrencimiz maalesef ortaöğretim kurumlarına kayıtlarını yaptırmamışlar. Biz şimdi bu öğrencilerin isimlerini ve adreslerini e-okul sisteminden aldık. e-okul sisteminde bu öğrencilerin nereden mezun oldukları ve adresleri mevcut. Dolaysıyla siz değerli okul müdürlerimizden isteğim, bu öğrencilerin adreslerine ulaşıp öğrencilerimizi tespit edip, bir çeşit ortaöğretim kurumlarına kayıtlarını yaptırmaları yönünde velileri ve öğrencilerimizi bilgilendirmeniz. İlköğretim 8. Sınıfı bitiren bu öğrencilerimizi düz lise, meslek lisesine, İmam-Hatip lisesine veya açıköğretim lisesine kayıt yaptırmanızı istiyorum. Bu bir gerekliliktir" dedi.

İİlci kayıt çalışmalarının hızlandırılmasını okul idarecilerinden isteyerek, "Hızlı bir şekilde bu öğrencilerimizi okula kazandırmamız gerekiyor. Hepinizin malumu olduğu üzere zorunlu eğitim 12 yıla çıktı. Bu öğrencilerimiz önümüzdeki günlerde ehliyet veya ustalık belgesini almak isteyecekler, fakat diplomaları olmadığı için alamayacaklar. Bundan dolayı siz değerli okul müdürlerimizden hassaten rica ediyorum, bu öğrencilerimizi bulun ve herhangi bir liseye kayıtlarını yaptırmada yardımcı olun" diye konuştu.

Konuşmaların sonunda okullardaki sorunlar hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul müdürlerinden bilgi aldıktan sonra toplantı sona erdi.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Sarmış, Milli Eğitim Şube Müdürleri Nihat Yıldırım, Fevzi Çelik, Hülya Aydoğdu, Abdülkerim Yavuz, Mehmet Ercan ile ilk ve ortaöğretim müdürleri katıldı.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.