SON DAKİKA
Şanlıurfa'da kaçak mobil trafo ele geçirildi

Şanlıurfa'da kaçak mobil trafo ele geçirildi

20 Haziran 2019 - Perşembe 10:34
Traktör römorkuna yüklenerek mobilize edilmiş şekilde kaçak elektrik trafosu tespit edildi.

Dicle Elektrik ekiplerinin Şanlıurfa’da kaçak elektrik kullanımını önlemek için yaptığı denetimler sırasında, buğday tarlasında bir traktör römorkuna yüklenerek mobilize edilmiş şekilde kaçak elektrik trafosu tespit edildi.

Dicle Elektrik ekiplerinin Şanlıurfa'da kaçak elektrik kullanımını önlemek için yaptığı denetimler sırasında, buğday tarlasında bir traktör römorkuna yüklenerek mobilize edilmiş şekilde kaçak elektrik trafosu tespit edildi. Trafoya savcılık kararıyla el konulurken, sahibi ile ilgili yasal işlem başlatıldı.


Tarımsal sulama sezonunun başlaması ile birlikte elektrik gücüne bağlı olarak yeraltı kaynaklarından sulama yapılmaya başlandı. Elektriğe bedel ödemek istemeyenler yüzünden Şanlıurfa'da kaçak tüketimde kayda değer artış yaşanınca Dicle Elektrik İl Müdürlüğü ekipleri tarımsal sulama alanlarında kaçak elektrik kullanımını önleyebilmek için denetimlerini artırdı. Bir ihbarı değerlendirmek için jandarma eşliğinde Siverek ilçesine bağlı Kırcalı Köyüne giden Dicle Elektrik ekipleri, bir buğday tarlasında traktör römorkuna yüklenmiş kaçak bir elektrik trafosundan alınan enerji ile sulama yapıldığını belirledi.

 

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.