SON DAKİKA
Şanlıurfa'da Doktorlardan Şiir Dinletisi

Şanlıurfa'da Doktorlardan Şiir Dinletisi

28 Aralık 2012 - Cuma 02:20
Şanlıurfa'da, karargah olarak kullanılan, daha sonra restore edilerek Kurtuluş Müzesi'ne dönüştürülen tarihi konakta şiir gecesi düzenlendi.

Şanlıurfa'da, 1920 yılında Fransızlar tarafından karargah olarak kullanılan, daha sonra restore edilerek Kurtuluş Müzesi'ne dönüştürülen tarihi konakta dün şiir gecesi düzenlendi. Kentte görev yapan doktorların seslendirdiği şiirler beğeniyle dinlendi.

Şanlıurfa'da 4 Mart 1920 tarihinde kanlı çatışmaların meydana geldiği ve Fransızlar tarafından karargah olarak kullanılan Atatürk Mahallesi'nde bulunan Kurtuluş Müzesi'nde şiir dinletisi yapıldı. Kentteki çeşitli hastanelerde doktor olarak görev yapan Ahmet Hamdi İnan, Erdem Işıkan ve Hüseyin Güzel'in şiirlerini seslendirdiği geceye; Şanlıurfa ValisiCelalettin GüvençAk Parti ŞanlıurfaMilletvekili Yahya Akman, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Başsavcı Mustafa Yalçın, kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Şiir gecesinin sonunda şair doktorları kutlayan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, "Çok güzel bir gece yaşadık. Keyifle şairlerimizi dinleme fırsatı bulduk. Bu tür etkinlikleri daha da artıracağız" dedi.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.