SON DAKİKA
Şanlıurfa Suriye İnsani Yardım Platformu Suriye’de

Şanlıurfa Suriye İnsani Yardım Platformu Suriye’de

13 Şubat 2013 - Çarşamba 17:50
Platform Üyeleri Suriye’nin Telabyat ve Suluk ilçelerindeki savaş mağduru aileleri ziyaret ederek, yardım ve destekte bulundu.

Şanlıurfa Suriye İnsani Yardım Platformu üyeleri, Suriye’nin Telabyat ve Suluk ilçelerindeki savaş mağduru aileleri ziyaret ederek, yardım ve destekte bulundu.

Şanlıurfa Suriye İnsani Yardım Platformu üyeleri, Telabyat’taki aileleri ziyaret ettikten sonra, ilçenin doğusunda bulunan Suluk ilçesine geçti. Daha önce tespit edilen savaş mağduru aileleri ziyaret eden platform üyeleri, tekerlekli sandalye dağıtımında da bulundu. Suluk’ta ikamet eden ve Halep kuşatmasında atılan bir top mermisi sonucu iki ayağını ve bir kolunu kaybeden Abdusselam el Mustafa, kendisine tekerlekli sandalye getiren platform üyelerine teşekkür etti.

Platform üyeleri, Suluk’ta gıda yardımı da yaparak, iç savaşta hayatını kaybedenlerin ve sakat kalanların çocuklarına; oyuncak ve ayakkabı dağıttı.

Şanlıurfa Suriye İnsani Yardım Platformu üyeleri adına açıklama yapan Osman Gerem ise, şu açıklamalarda bulundu:

“Bugün Suriye Telabyat ve Suluk ilçesindeki şehit ailelerini ve gazileri ziyaret etmek için buradayız. Şu anda Abdusselam kardeşimizin evindeyiz, kendisine bir tekerlekli sandalye verdik. Ankara şubemizin göndermiş olduğu kırk sandalyeden birini hediye etmiş olduk. Abdusselam kardeşimiz birkaç ay önce savaşta iki ayağı ve bir kolunu kaybetmiş gazi bir kardeşimiz. Bu vesileyle bu kardeşimizi ziyaret ettik, kendisinin bir talebi vardı bunu da iletmiş olduk. Suluk ilçesinde daha önce tespit etmiş olduğumuz şehit ve gazileri ailelerin ihtiyacını giderdik. İhtiyaçları özellikle tekerlekli sandalye, gıda, çocuklara oyuncak, ayakkabı ihtiyaçlarını giderip sahiplerine teslim ediyoruz.”

Platform üyelerinin yaptığı yardıma en çok çocuklar sevinirken, kendilerine hediye edilen oyuncaklarla mutlu oldu. Suriyeliler, kendilerini unutmayan ve ayaklarına kadar yardım getiren platform üyelerini dualarla uğurladı.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.