SON DAKİKA
“Şanlıurfa Spor Sevdalılarına Selam Olsun!”
15 Şubat 2018 - Perşembe 16:09
Mehmet Emin Taş

Değerli Şanlıurfa spor taraftarlarımız; öncelikle şunu belirtmek isterim ki yazımın son iki haftada alınan mağlubiyetlerle ilgisi yoktur. Dün akşam yaşadığımız mağlubiyete değinmek istemiyorum. Nedeni? mağlubiyetlerin futbolun içinde var olan durumlar olması, kişilere vurmanın ve eleştirmenin faydası olmamasındandır. Neticede teknik ekip ve futbolcular profesyonel insanlardır. Yönetimde ki arkadaşlarımız da belli bir kültür seviyesinde olan insanlar takımı enkaz olarak devraldıklarından onları da eleştirmenin çok doğru olmayacağı kanaatindeyim. Şanlıurfa sporun gerçek sorunu üzerinde durmamız gerekiyor.

Benim kanaatimce en büyük sorunumuz alt yapı yetersizliğidir. Bir futbol takımı Bakanın, Valinin, Belediye Başkanlarının destekleriyle nereye kadar gidebilir. Bu destekler ile ancak gün kurtarılabilir, gerçek başarıyı yakalayamayız. Şanlıurfa sporun başarılı olmasını istiyorsak birkaç yıl sabrederek şampiyonluk söyleminden vazgeçmeliyiz.

Çözüm nedir dersek; Şanlıurfa spor sevdalıları devlet büyüklerimizin önderliğinde futbolu seven,bilen ve Şanlıurfa sporu basamak olarak görmeyen profesyonelce bu işi yapacak ,ilk birkaç yıl şampiyonluk kelimesini kullanmayacak bir yönetimin oluşmasıdır. profesyonel takıma uçuk rakamlar harcamak yerine mütevazi, ligde üst sıralarda tutunabilecek bir takım oluşturmak olmalı, Şanlıurfa’da top oynamış futbol bilgisine güvendiğimiz hocalarımızı görevlendirip ilçeleri, köyleri ve okulları tek tek dolaşıp altyapıya futbolcu tespit etmelerini sağlamak iki milyonluk bir şehirde zor olmamalı herhalde, Bizim özümüze dönüşten başka çaremiz yoktur.

Hatırlarsanız, Cihat ASLAN hoca bir röportajında Şanlıurfa ya futbolcu getiremiyoruz yüksek para versen de futbolcu Şanlıurfa ya gelmiyor demişti. Demek ki taşıma suyla değirmen dönmez, dönse de bir yerde tıkanacağı arıza vereceği bellidir. O zaman bizde kendi futbolcumuzu yetiştirmeliyiz. Kendi evlatlarımızı kazanmalıyız. Böylelikle çocuklarımıza sosyalleşebilecekleri bir ortam da yaratmış oluruz.

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
mehmet ali çiftçi
17.04.2018 14:20
Mehmet emin bey umarım bu yazınız Şanlıurfaspor yönetimi tarafından da dikkate alınır. yazılarınızın devamını bekleriz.saygılar..bir Şanlıurfaspor sevdalısı..
Yazarın Diğer Yazıları