SON DAKİKA
“ŞANLIURFA SEÇİMLERE HAZIR MI.?”
02 Ocak 2011 - Pazar 01:25
Faruk BAYUK

 

Seçimlere 6 ay gibi kısa bir zaman kalmasına rağmen Şanlıurfa’mızda siyaset sahnesi bayağı renklendi üç gün önce Ak partiye geçen Hilvan Karaköprü ve Akçakale Belediye başkanları kanımca bu seçimlerde Ak partiyi  daha,da güçlendirecek .Zaten Ak partili olan bu Belediye Başkanlarımız seçimler öncesi kendilerini aday göstermeyen yöneticiler hakkında  hiçbir zaman konuşmadılar ve her ortamda Ak partiye yakın olduklarını açıkça belirttiler.

 

Son zamanlarda Şanlıurfa’mızda her yerde konuşulan konu acaba Sayın Fakıbaba,da Ak partiye geçermi diye konuşuluyor geçen dönem Sayın fakıbabanın Ak partiyle yolları ayrılmıştı ,.Ama şimdi geçerse sanırım her şey farklı olacak gibi yinede Ak parti genel merkezi tarafından bu konu hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

 

Gelelim ismi Milletvekilliği geçen adaylara ve aday adaylarına mevcut vekillerin içinden artık yeter ben bırakıyorum yerime yenileri gelsin diyen yok şu anda kamuoyunda ismi geçen çok aday var.Ama kimse çıkıpta ben adayım diyemiyor,ama ocak ayında siyaset sahnesi hareketlenecek gibi görünüyor.

 Sanırım bu seçimlerde Sayın Başbakanımızın ve Kurmaylarının en çok zorlanacağı illerin başında Şanlıurfa’mız gelecek durum öyle gösteriyor.

 

Geçenlerde bir sohbet toplantısında Milletvekilliği için ne gibi kriterler aranıyor diye bir konu olmuştu arkadaşlarımızın bir çoğu farklı farklı görüşler açıkladılar doğrusunu söylemek gerekirse kariyer diyen oldu eğitim diyen oldu aşireti olsun diyen oldu vizyonu olsun diyen oldu yani herkes kendi adayını açıklamak istedi fakat 2002 seçimlerinden bu yana hep Ak partiye destek olan çok değerli halkımızın görüşleri alınırsa sanırım ortak adaylar bulunacak.Bu adaylardan mutlaka bakanlık vasfını taşıyan isimler olmalıdır,diye düşünüyorum.

 

Geçen dönem Milletvekili olan ve Şanlıurfa halkı tarafından çok sevilen ismini açıklamak istemediğim çok değerli isimler var. Kamuoyu ve halk tarafından sık sık telefuz edilen bu isimlerede yer verilmeli...

 

Sonuç olarak bu dönem Şanlıurfa’mızda Aday olan ve Milletvekili olan bir adayın Halk tarafından muhakkak Bakan olması isteniyor.Çünkü artık bu şehre bir bakan lazım komşu illere baktığımız zaman ne kadar geride olduğumuz anlaşılıyor.

 

Her şey Şanlıurfa’mız için diyerek haftaya buluşmak üzere hoşçalın...

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
haberci-yorumcu
05.01.2011 10:15
Urfada yıllar önce görev yaptım.Neden bakan yok?Zaten var olan aydın insanlarda şu bir gerçekki akpartide siyaset yapmak istemiyor.Ş.urfanın öncelikli sorunu işsizlik ilçeleri sorunlarını söylemek bile istemiyorum.Devlet %40 ı desteklemeyi veriyor.Ş.urfaya.Bugün bu yatırım hiçbiryere verilmiyor.Ş.urfalı %40 desteklemenin acaba ne kadarını GERİ amorti edebiliyor.Hakkıyla ürün olsaydı 10. havaalanı olurdu urfada .İtalyaya pamuk gönderirdik.Korkum şuki urfa akpartiye yük olmasın.
Nurettin ATEŞ
03.01.2011 01:15
Sayın Faruk bey çok güzel ve yerinde tespitler için sizi kutluyorum Şurfamız için gerçekten önemli ve çok özel bir seçim sizinde dediğiniz gibi artık bu şehre bir bakan lazım vede Sayın M.FARUK BAYRAK gibi bir vekil lazımki Bakan olsun geçen dönem kıl payı bakanlığı kaçırdı bu sefer aday olursa bakan olacak.Adam FARUK BAYRAKTIR.
Yazarın Diğer Yazıları