SON DAKİKA
şanlıurfa da hollanda öğrenciler

şanlıurfa da hollanda öğrenciler

08 Haziran 2012 - Cuma 22:36
Hollandalı öğrenci ve öğretmenler şanlıurfa da dahil olmak üzere Kandinsky College grubu program süresince unutulmaz anlar yaşadı.

Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Okulları'nın kardeş okulu olan ve Hollanda’nın Nijmegen kentinde bulunan Kandinsky College’dan 3 öğretmen ve 8 öğrenci 25 Mayıs-01 Haziran 2012 tarihleri arasında GKV’yi ziyaret etti.
GKV ve Kandinsky College arasında 2010 yılından bu yana karşılıklı olarak gerçekleştirilen öğrenci değişim programı çerçevesinde Gaziantep’e gelen öğrenci ve öğretmenlere okulumuz velileri ev sahipliği yaptı. Konuk grup, yoğun geçen ziyaret programında Gaziantep ve çevre illerdeki ünlü tarihi ve turistik mekanları gezerek yakından tanıdı. Hollandalı öğrenci ve öğretmenler Gaziantep ve çevresindeki kültür zenginliklerini büyük bir hayranlıkla izlediler. Şanlıurfa, Halfeti, Mersin, Tarsus, Hatay (Antakya) gibi yakın çevreyi gezen Kandinsky College grubu program süresince unutulmaz anlar yaşadı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’i makamında ziyaret eden grup, Başkan’a hediyelerini verdi. Zeugma Mozaik Müzesi, Hayvanat Bahçesi, Bakırcılar Çarşısı, Tütün Hanı, Cam Eserleri Müzesi ve benzeri turistik yerleri gezen Hollandalı kardeşlerimiz, Gamek’te (Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları) mozaik atölye çalışmasına katılarak mozaik denemesi yaptı. GKV 10. Uluslararası Halkoyunları Festivali’ne de katılan Hollandalı grup, geleneksel kıyafetleri ile GKV kortejine renk kattı ve gösterileri ile Gaziantep halkından büyük alkış aldı.
Bir hafta süresince çok güzel ve anlamlı bir dostluk ortamı yaşayan Hollandalı kardeş grup, program sonunda Gaziantep’ten ve GKV’li arkadaşlarından ayrılırken duygusal anlar yaşandı. GKV Özel Liseleri, öğretmen ve öğrencileri, programın ikinci ayağında 22-29 Eylül 2012 tarihleri arasında Hollanda’ya gidecek.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.