SON DAKİKA
ŞAİR NABİ UNUTULMADI

ŞAİR NABİ UNUTULMADI

22 Kasım 2012 - Perşembe 03:23
Çiftçi, Karaköprü Belediyesi ve Anadolu Yazarlar Birliğinin ortaklaşa yapacağı Şair Nabi anma programına tüm Şanlıurfalıları davet etti.

Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Karaköprü Belediyesi ve Anadolu Yazarlar Birliğinin ortaklaşa yapacağı Şair Nabi anma programına tüm Şanlıurfalıları davet etti.

Yapılan yazılı açıklamada; UNESCO tarafından 2012 Uluslararası Nabi yılı kapsamında Türkiye genelinde çok sönük geçen anma programlarından sonra Şair Nabi memleketi Şanlıurfa'da Karaköprü Belediyesi ve Anadolu Yazarlar Birliğinin ortaklaşa yapacağı bir dizi etkinlik ile anılacak. 22 Kasım Perşembe günü saat 19:30’da Urfa City AVM salonunda "Nağme ve Şiirlerle Nabi"  adlı şiir ve musiki dinletisiyle başlayacak olan program ile ilgili açıklama yapan Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, “Şanlıurfa’da gelmiş geçmiş çok büyük değer var, birçok şair, sanat adamı var, Belediyelere de düşen bu tür şahsiyetleri, sanat, kültür, şiir adamlarını unutmamak lazım UNESCO 2012 yılını Şair Nabi’nin 300. yıllını ilan etti. Bizlerde Karaköprü Belediyesi ve proje ortağımız olan Anadolu Yazarlar Birliği ile birlikte bir dizi program tertipledik, şiir ve müzik dinletisinin gerçekleşeceği bu programa herkesi davet ediyoruz, Şanlıurfalı olan Divan edebiyatımızın ünlü şairi, Osmanlı döneminde yaşamış, Peygamber efendimize aşık olmuş bir zat’tır. Karaköprü Belediyesi olarak unutmadık, yeni yapılan bir parka ve Anfi tiyatro alanımıza Şair Nabi ismini verdik bu konuda meclis üyelerime teşekkür ederim” dedi. Ayrıca Şair Nabi algısı oluşturmak için evlere 20 bin mektup gönderilecek. 

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.