SON DAKİKA
“Sağduyu galip gelmeli.”
14 Nisan 2011 - Perşembe 19:29
Faruk BAYUK

Şanlıurfa’mız bir seçim sürecine tam anlamıyla şimdi girmiş bulunmakta,bundan önceki süreç aday adaylarının kendi arasındaki yarıştı, yani tam anlamıyla seçim süreci start almamıştı,şuan yine 29 mart seçimlerinde olduğu gibi tüm ulusal yayın organları objektiflerini Şanlıurfa’mıza çevirmiş bulunmakta bunun nedeni ise bağımsız adayların sayısının çoğunluğu yine ilimizi ulusal medyanın gündemine taşıdı tabii  İbrahim Tatlıses’in bağımsız adaylığıda  ister istemez gözleri ilimize çevirdi,seçim ortamında aslında bunlar çok doğal ama gerginliğe müsaade edilmemeli,herkes birbirine karşı kibar ve hoş görülü olmalı Şanlıurfa her manada neşe,coşku,mutlu bir seçim geçirmelidir.

Sizleri biran için 29 mart yerel seçimlerine götürmek istiyorum,düşünün ilimiz tam anlamıyla ikiye bölünmüş bir evin içindeki bireyler bile farklı şekilde düşünür olmuş,hatta daha ilerisi kardeşler bile zıt kutuplara ayrılmıştı,her an bir gerginlik ortamı   her an bir kıvılcımla büyük olaylar çıkacak hale gelmişti,ama inanıyorum ki bu seçim öyle olmayacak bağımsızlar çok olabilir tüm partiler kendi adaylarıyla bu yarışta yer alabilir bunların tamamı demokrasinin gereği ve güzelliğidir,ama ne olur ortamı gerecek , birbirimizi kıracak  davranışlara girmeyelim herkes beğendiği partinin beğendiği adayına veya dilediği bağımsız adaya çalışsın oyunu versin ama kimse kimseyi kırmasın gerginlik ortamı yaratılmasın  sonuçta tüm adayların ortak gayesi şehrimize hizmet ve sonuçta bu seçimde birileri galip,mağlup olacak ama çok güzel, kardeşlik havası içinde bir seçim ortamı yaşamalıyız,ayrıca provokatörlerin oyununa gelmemeliyiz. Sonuçta bu seçimde son bulacak ama acı hatıralar bırakmadan kimse zarar görmeden kardeşlik havası içinde bitirilmeli diye düşünüyorum ve bu seçimin sonunda sağduyu galip gelmeli

      

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Firtina . . .
14.04.2011 21:52
Akparti icersinde gorev alan bi insan olarak . . . Bu yazinizi ne kadar objektif bulabiliriz . . . Tamamen taraflisiniz . . . Bence bu makaleyi hemen kaldirin . . .
Yazarın Diğer Yazıları