SON DAKİKA
Rastgeldi'den yeni sergi

Rastgeldi'den yeni sergi

21 Kasım 2013 - Perşembe 14:38
Ressam Hasan RASTGELDİ, Urfa ve İzmir den seçtiği figüratif peyzajları sergileyeceği bir organizasyonu daha gerçekleştiriyor.

Şurkav İzmir Şube Mütevelli Heyeti Üyesi Saygıdeğer üstat Hasan RASTGELDİ, Urfa ve İzmir den seçtiği figüratif peyzajları sergileyeceği bir organizasyonu daha gerçekleştiriyor.

Ressam Hasan Rastgeldi

1945 yılında Urfa’nın Tülmen Köyü’nde doğdu. 1970 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’nü Hamza İnanç ve Turan Erol atölyelerinde tamamladı. 1970-73 yıllarında Siirt Öğretmen Lisesi’nde, 1973-82 yıllarında Urfa Öğretmen Lisesi’nde resim öğretmeni olarak çalıştı, aynı lisede müdürlük yaptı.

Resim çalışmaları yanında halk bilimleri dalında araştırmaları ve derlemeleri oldu. 1982 yılında Buca Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’ne öğretim görevlisi olarak atandı. 1987 yılında lisansını tamamlayarak Sanatta Yeterlilik aldı. Ege Üniversitesi Konservatuar’ında halk oyunları hocalığı yaptı. 1989 yılında Salzburg Yaz Akademisi’nde resim çalışmalarına katıldı.

Bu güne kadar 40 kişisel resim sergisi açtı. Yurtiçi ve yurtdışında yarışmalı sergilere, karma ve grup sergilerine katıldı. Birçok ödül kazanan sanatçının eserleri devlet kurumlarında, yurtdışında ve özel koleksiyonlarda bulunmaktadır.


Yer; Kedi Kültür Sanat Merkezi Alsancak Liman Mevkii, Atatürk Cad. No: 386/A Alsancak/İZMİR

 

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.