SON DAKİKA
"HAYATA RENK KATANLAR" FOTOĞRAF SERGİSİ

"HAYATA RENK KATANLAR" FOTOĞRAF SERGİSİ

13 Mart 2012 - Salı 17:39
"8 Mart Dünya Kadınlar Günü" dolayısıyla "Hayata Renk Katanlar" adlı fotoğraf sergisi açıldı.

Şanlıurfa Fotoğraf Sanatçıları Derneği (ŞUFSAD) tarafından "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" dolayısıyla "Hayata Renk Katanlar" adlı fotoğraf sergisi açıldı.

ŞUFSAD tarafından açılan fotoğraf sergisine Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, ŞUFSAD Başkanı Abdurrezzak Elçi, dernek üyeleri ve birçok davetli katıldı. Aşılış kurdelesini kesen Başkan Fakıbaba ve ŞUFSAD Başkanı Abdurrezak Elçi, davetlilerle birlikte sergiyi gezdi.

Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, ŞUFSAD Başkanı Abdurrezak Elçi ve bayan fotoğraf sanatçılarının hazırladıkları sergiden kendilerini tebrik etti. Fakıbaba, Şanlıurfa'nın bir kültür şehri olduğunu belirterek, bu kente artık kültüre büyük önem verildiğini söyledi. Şanlıurfa'nın son zamanlarda fiziki yapısının yanı sıra sosyal yapısıyla öne çıktığını dile getiren Fakıbaba, "Bu konuda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve STK'lara teşekkür ediyorum. 2004'e kadar genelde Urfa bu kültür potansiyelinin farkında değildi. Ancak göreve geldiğimiz günden bu yana gerek belediye gerekse de STK'larla birlikte bu konuda atak yaptık. Kültür şenliklerinde, etkinliklerde müthiş artış oldu" dedi.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.