SON DAKİKA
"Hayat Normale Dönüyor"

"Hayat Normale Dönüyor"

25 Eylül 2012 - Salı 12:30
Ayhan, Telebyad ilçesinde ordu birlikleri ile muhalifler arasında yaşanan çatışmalar nedeniyle oluşan tedirginliğin sona erdiğini söyledi.

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, sınır komşusu olan Suriye'nin Telebyad ilçesinde ordu birlikleri ile muhalifler arasında yaşanan çatışmalar nedeniyle oluşan tedirginliğin sona erdiğini veAkçakale'de hayatın normale döndüğünü söyledi.

Suriye ordusu ile muhalifler arasında 1 haftadır yaşanan çatışmalardan dolayı tedirgin olan Akçakaleliler, Telabyad'da sessizliğin hakim olmasıyla birlikte endişelerini giderdi.Akçakale Belediye Başkanı Abdulhekim Ayhan, ilçede hayatın normale döndüğünü belirterek, "Son bir haftadır Suriye tarafında top atışları ve çatışma nedeniyle öğrenciler için okullar tatil edildi, halkımız ilçeden ayrıldı. Ama sessizliğin başlamasıyla birlikte Akçakale'de hayat normale döndü. İnsanlarımız eskiden olduğunu gibi hayatlarına devam etmeye başladı" dedi.

Ayhan, Suriye tarafında silahların ve top atışlarının sustuğunu da ifade ederken, bu ülkede huzurun hakim olmasını diledi.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
QPd5XSE8XB
24.04.2016 12:04
If I comminucated I could thank you enough for this, I\'d be lying.