SON DAKİKA
Özgür Suriye Ordusu'ndan PKK'ya Darbe

Özgür Suriye Ordusu'ndan PKK'ya Darbe

03 Kasım 2012 - Cumartesi 00:19
Özgür Suriye Ordusu, PKK'nın Suriye uzantısının sorumlusunu öldürdü.

Terör örgütü Pkk'nın Suriye uzantısı olan PYD'nin silahlı kanadı YPG'nin Halep Kürt sorumlusu NucinDerik, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile girdiği çatışma sonrası öldürüldü.

Elde edilen bilgilere göre; Halep'e bağlı Eşrefiye Mahallesi'nde, Beşşar Esed rejimini püskürten ÖzgürSuriye Ordusu'nun ilerleyişini durdurmak için YPG milislerince ateş açıldı.

HALEP KÜRT SORUMLUSU ÖLDÜRÜLDÜ

Açılan ateşe, ÖSO'nun karşılık vermesi sonucu iki taraf çatışmaya girdi. Çatışmada, PYD'nin Halep Kürt sorumlusu ve aynı zamanda YPG kadın komutanı Nucin Derik'in öldüğü öğrenildi.

1970 Suriye Derika-Hamko doğumlu olan NucinDerik'in, 1994 yılında terör örgütü Pkk'ya katıldığı ve 'tekoşina azadiya gele kurd' (TAK) üyesi olduğu öğrenildi.

Öte yandan, PYD ve ÖSO arasında, Suriye'nin Afrin ilçesine bağlı Kestul Cendu köyünde bir haftadır şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtildi.


SURİYE'DE 41 KİŞİ ÖLDÜ

Suriye'de ordu ve rejime bağlı güçlerin muhaliflerin yoğun olduğu kentlere ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda 41 kişinin öldüğü bildirildi.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Örgütü, güvenlik güçlerinin sabahtan bu yana Şam'ın bazı banliyölerine hava destekli operasyonlarında 18 kişinin yaşamını yitirdiğini, çok sayıda kişinin yaralandığını belirtti.

Örgüt, ülkenin doğusunda yer alan ve Irak sınırına yakın olan Deyru'z Zor'da 12, Halep'te 9 ve Humus'ta 2 olmak üzere ülke genelinde toplam 41 kişinin hayatını kaybettiğini, onlarca kişinin yaralandığını, çok sayıda evin yıkıldığını ya da hasar gördüğünü duyurdu.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.