SON DAKİKA
“ÖZEL İDARE GERÇEĞİ VE UĞUR BÜYÜKHATİPOĞLU”
18 Ekim 2011 - Salı 10:26
Ömer KAPAKLI

Gazetelerde ve İnternet Sitelerinde haber : Özel İdarede Deprem.. 4 üst düzey Yönetici İstifa etti..

Mübareklerin istifaları kendi makamlarına henüz iletilmemişken Şanlıurfa Medyasının haberi önceden oluyor..

Bir başka Haber : Özel İdarede ikinci deprem.. Yeni istifalar..

Tabi bu tür haberler olayı bilmeyenler için “Beyler orada neler oluyor?”sorusunu beraberinde getiriyor..

Henüz Şanlıurfa’yı tanımaya çalışan Vali Celalettin Güvenç bu haberler karşısında bir şekilde etkileniyor.. Oysa paniğe gerek yok..

Özel İdarede neler oluyor sorusunu merak edenlere izah edeyim..

2 yılı aşkın süredir İl Genel Meclisi Üyesi olarak görev yapan biriyim.. Yani olayı Gazeteciliğin dışında bizzat kurumu yakından  tanıyan biri olarak da bu yazıyı yazıyorum.

Özel İdaredeki mevcut huzursuzlukların ana nedeni her yönüyle mükemmel bir kişiliğe sahip olan Genel Sekreter Uğur Büyükhatipoğlu’yla ilgilidir.

Türkiye’nin her il’ine zamanında o il’de işi bilen bir kişi Genel Sekreter olarak atanmıştı. Ancak Şanlıurfa’da siyasi çekişmeler nedeniyle yıllarca Özel İdareye Genel Sekreter olarak kimse görevlendirilmemişti.. Vali Yardımcıları bu görevi yapıyordu.

Şanlıurfa’ya yeni gelen henüz genç Vali Yardımcıları 2-3 yıllık görev süreleri içersinde bırakın Şanlıurfa’nın 10 ilçesini Merkez Köylerini bile tanımadan tayinleri çıkıp gidiyordu.

Vali Yardımcılarından belirlenen Genel Sekreter olayı bilmediği için, şehri, ilçeleri, köyleri tanımadığı için Özel İdarede görev yapanlarla iyi geçinmek durumunda kalıyordu.

Üst düzey Özel idare çalışanları da keyiflerine göre çalışma yapıyorlardı.

Size soruyorum.

Şanlıurfa’ya gönderilen bunca paralara rağmen Şanlıurfa’da yıllardır Köy yolları, içme suları neden halen perişan bir durumda..

AK Parti İktidarının en önemli çalışmalarından biri Köydes projesiydi.. Bu proje ile birçok il Köylerindeki alt yapı sorunlarını çözdüler.

Bizim Köylerin halini sanırım anlatmaya gerek yok..

Urfa’yı bilen, Urfa’lıyı tanıyan.. DSİ’de yıllarca üst düzey bürokrat olarak görev yapan Uğur Büyükhatipoğlu Genel Sekreter için aslında mükmmel bir tespitti.

Uğur Büyükhatipoğlu bu göreve geldikten sonra gecesini gündüze kattı. Çalışmalarına bizzat şahit oluyorum..

Hem dürüst.. Hem işi biliyor, hemde çalışmaktan yorulmuyor..

Elbette bazı beyfendilerin işine böyle bir Genel Sekreter gelmez..

Nerede görülmüş Devlet kademesinde görev yaparken istifa etmek..

Hiç kimse merak etmesin Genel Sekreter Uğur Büyükhatipoğlu yeni atamalarla hantal yapıyı düzeltmek için elinden geleni yapacaktır.

Yeni ekip Genel Sekreter ile uyumlu çalışma içersine girerek Şanlıurfa’nın Köylerindeki sorunları çözmek için ellerinden gelen tüm gayreti ortaya koyacaklardır.

Yeter ki Şanlıurfa kamuoyu Şanlıurfa’nın içinden çıkan her yönüyle mükemmel bir kişiliğe sahip olan Genel Sekreter Uğur Büyükhatipoğlu’na sahip çıksın.

Beni tanıyanlar bilir. Kolay kolay bu tür yazılar yazmam. İnanmadığım hiç kimse için bu tür sözcükleri asla kullanmam. Ama inanın Uğur Büyükhatipoğlu bunu fazlasıyla hak ediyor.

O halde..

Öncelikle Sayın Valimiz.. Ardından İl Genel Başkanımız.. Ardından Parti farkı gözetmeksizin Meclisdeki İl Genel Meclis Üyelerimiz ve en önemlisi Şanlıurfa Medyası işin farkına vararak Genel Sekretere gerekli desteği vermek zorundadır.

Zorundadır diyorum çünkü Urfa olarak boş laflarla vakit geçirmeye gerçekten zamanımız yok. Yollarca Genel Sekreter atanmadığı için zaten bunun çilesini Köydeki gariban insanlar yeterince çekiyor.

Sizlere sesleniyorum.

Urfa Medyasına sesleniyorum.

Gidin Köy Muhtarlarıyla konuşun..

Yıllarca yapılan Köy yollarındaki asfaltları sorun. Köylere getirtilen içme sularını sorun.

Muhtarlar ya da Köydeki Köylülerin size anlatacaklarını bir dinleyin.

Merak ediyorsanız ben size yardımcı olayım.

Köydeki bu insanlar yıllardır haykırıyor. “Kardeşim Köyümüze asfalt yapılıyor. Bir Kış mevsiminden sonra Köyde asfalt namına bir şey kalmıyor. Bunun denetimi neden yapılmıyor? Müteahitler neden bu konularda sorumlu tutulmuyor. Devletin parasına günah değil mi?”diye soru yöneltiyorlar.

Her iki yılda bir Köy yolu asfaltlanır mı?

Bizde Köy asfaltlanıyor. 2 yıl içersinde asfalt delik-deşik..

İşte Uğur Büyükhatipoğlu ve ekibi bu işleri düzeltecek.

Elbette bu iş birçok kişinin işine gelmeyecek.

Kolaydan parayı götürenler doğru-dürüst asfalt yapılmasını ister mi?

Her yıl asfalt standartlarında yapılsa şimdiye kadar Urfa’nın Köylerindeki asfalt sorunu bitmezmiydi?

Uğur Büyükhatipoğlu ve ekibi bu işlere el attı. El atınca bazıları zıplamaya başladı.

Vallahi zıplasalarda, çatlasalarda 20 yılı aşkın süreden beri gelen o kötü zihniyet sonlanacak. Yepyeni bir dönem başlıyor..

Bunda en başta İl Genel Meclis Üyelerine (Ben de dahil olmak üzere) İl Genel Başkanına, Valiye.. Yani konunun muhataplarının hepsinin vebali vardır.

Anlayacağınız Özel İdarede deprem falan olduğu yok..

Yağma hasanın böreği devri sona eriyor..

Yeni bir dönem başlıyor..

Kararlı bir İl Genel Sekreteriyle gelişmiş il’lerde olduğu gibi Şanlıurfa’mızında inşallah sorunları tek tek çözümlenecektir.

Bir sözümde Sayın Genel Sekretere..

Lütfen daha azimli olun.. Gece-gündüz demeden çalışmalarınızı daha da arttırın. Urfa halkı size inanıyor, güveniyor.. Size içtenliğimle bu zor görevinizde başarılar diliyorum.

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
ahmett
20.10.2011 20:41
Sn urfa sevdalısı kapaklı: hantal birşeyi düzeltmek elbette çok zor ,gap endüstri meslek lisesinin yolu daha niçin yapılmıyor .bunu da dile getirirsen seviniriz. urfa mıza çıldın urfa projeleri gerekli.ama nerde .. M.Akif ERSOY un dediği gibi sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır.saygıyla
avukat
20.10.2011 01:50
sayın arkadaşlar bence ortada büyük bi yanlış var ben istifa eden arkadaşlarımızın çogunu tanıyorum çalışmaktan korkmayan hizmeti seven temiz insanlar olup urfanın gelişimi için urfanın ilerlemesi için gecesini gündüzüne katan hafta sonları bile çalışan hafta içi mesaiden çok sonra evlerine giden ve gerçekten çok samimi insanlar bu kadar yalan yanlış haberler yapmayın lütfen onları tanıyan herkes bilir nasıl insanlar olduklarını
ahmet yılmayan
19.10.2011 14:12
komutan ayrıldı..askerleri istifa etti....
eyüp
19.10.2011 10:22
ugur beyin dsi de urfamız için yaptıları inkar edilemez.özü sözü bir olan sayın genel sekreterimizin il özel idaresindeki hantal yapının ve boşlugun giderilmesine çözüm olacagına inancımız tamdır.urfalı vatandaşlar olarak ugur beyin herzaman yanında olacagız
Bayrak
18.10.2011 21:47
Devletin beş kuruşunun hesabını yapan,vatanını bayrağını seven, yüreğinde allah korkusu taşıyan Uğur beyin tüm Urfa arkasındadır. Ben ve ailemde her zaman yanındayız.Urfa görevden alınanıda, istifa edenleride tanıyor.Bu kurum bu pisliklerden temizlendi. Uğur bey yılmadan rant peşinde koşanlara karşı durmalıdır. Bizim dualarımız her zaman onunla.
hasan
18.10.2011 13:06
ben bir köy muhtarıyım köy yollarımızı gelip görsünler basın mensupları ondan sonra yazsınlar çektiğimiz çileyi.
mahmut
18.10.2011 13:06
ey şehir beyefendileri gelinde görün köylünün halini hastası olur yol bozuk götüremez pis su içer çocuk tifo olur dizanteri olur köylü çocukları görünce mideniz bulanır içecek suları yok bu insanların beyler hanımları sizler gibi özel hastanelerde doğum yapamıyor o bozuk yollar erken doğuım nedeni araçlarda hoplaya zıplaya çocuk ölümleri geri kalmışlık oturdugunuz yerden okumak yazmak kolay çok uzak değil size bu insanlar gidin ve görün ne gördüyseniz onu yazın sonra çalışanları eleştirin
halil akar
18.10.2011 12:50
il özel idaresi genel sekreterliği ilin önemli bir kurumu, siyasi atamalar da olsa, idarecilerinin ve de ekibinin iyi seçilmesi gerekir. yazarın dediği gibi şimdiye kadar vali yardımcıları idare ediyorlardı. il özel idaresinde de bir yardımcı işi yürütüyordu. ne olursa olsun bu işleri vali yardımcıları geçici oldukları için üsulen yapıyorlardı. işler öylesine gidiyordu. ama kazık çuvala sdığmadı. bakanımız sn. çelik vali ve buğün işler iyi gidiyor. istifaları uğur beyle işler gün yüzüne çıktı.
erhan
18.10.2011 12:48
hayatında köy nedir bilmeyen içme suyunu kuyulardan çekmeyen sözüm ona kendine birde basın mensubu diyen talimat ile özel bir davet karşılığı fiyakalı bir hediyelik gazeteciler urfa size ragmen büyükhatipoğlu gibi çalışkan insanlara sahip çıkacak.
ismail
18.10.2011 12:44
büyükhatipoğlu bir şanstır bu memleket için boşuna hoplayıp zıplamasın kimse el insaf beyler açın gözlerinizi bu adam urfa için çalışıyor.
hakkı
18.10.2011 12:41
sayın kapaklı yazınız güzel başarılar dilerim ben sizden bir ufalı olarak rica ediyorum iktidar partisinin bir meclis üyesi olarak hizmet sevdalılarını ezdirmeyin
ismail
18.10.2011 12:39
ben köyde yaşaayan bir vatandaş olarak yıllarca feryat ettim yol yol su yok diye şimdi hizmet gelmeye başladı yollar yapılmaya başladı en önemlisi temiz su içmeye başladık allah aşkına bu çalışan insanlara engel olmayın.
enver
18.10.2011 12:36
şehri ve insanı dahası ilçeleri ve köyleri bilen büyükhatipoğluna bu memleket sahip çıkmalı arkasında durmalıdır.
müslüm sunay
18.10.2011 12:32
Ömer bey, kokmuş çürümüş urfa sorunlarına göstermiş olduğunuz tarafsız ilginiz ve hassasiyetinizden dolayı sizi bir değil bin defa daha tebrik ederim.Ayrıca özel idarede meclis üyesi olupta DOĞRUDAN DOĞRUYA ornın sorunlarını çok yüreklice sıralamanız gerçekten her türlü takdirin üzerindedir.tşk ediyorum.Gerçekten çok değerli hemşerimiz Uğur bey için sözlerinizin HEPSİNE İMZAMIZI atıyoruz.ve urfalı olarak Uğur bey ve onun gibi olan tüm hemşerilerimizin arkasında ve yanındayız.sayğılarımla
Yazarın Diğer Yazıları