SON DAKİKA
MEB 750 Öğretmen Ataması Gerçekleştirecek

MEB 750 Öğretmen Ataması Gerçekleştirecek

12 Kasım 2013 - Salı 14:22
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu kez mütevazi bir atama yaparak 750 kadrolu öğretmen alımı yapacak.
30 bin 40 bin atama haberleriyle duyduğumuz Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu kez mütevazi bir atama yaparak 750 kadrolu öğretmen alımı yapacak. Duyuruyu MEB Müsteşarı Yusuf Tekin twitter hesabı üzerinden yaptı. Buna göre kadro dağılımı adaletli yapılacak. Atamalar için yeni tercih alınacak.
 
İşte Tekin’in açıklaması, “Eğitim camiasının bütün çalışanlarına ve gönüllülerine günaydın. Değerli arkadaşlar illerden bize ulaşan rakamlar kesinleşti. 750 yeni öğretmen alacağız. Prosedür 26. tercihten değil, yeni başvuru ile olacak. Norm ihtiyacımız olan bütün alanlardan orantılı olarak atama yapacağız. Bunun tespitini de yaptık. Bugün itibariyle illerden bu kontenjanlara ilişkin görüş alıp, okul ismi belirleyeceğiz. En kısa zamanda da duyuruya çıkıp, başvuru alacağız. İkinci bir konu şube müdürlüğü sınavı ile ilgili. Bakanlığa yapılan başvurulara ilişkin duyuru internet sayfasında yayınlandı. İlgili arkadaşlar başvuruları ile ilgili bilgileri internet sayfamızdan öğrenebilirler. Herkese hayırlı sabahlar ve başarılar.”
 
Öte yandan, Şubat ayında atama olup olmayacağıyla ilgili bugün TBMM’de çeşitli görüşmeler yapılacak. Bütçe görüşmeleri sonrası durumun netlik kazanacağı tahmin ediliyor.
Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.