SON DAKİKA
MALİYE BAKANLIĞININ TÜM SOSYAL TESİSLERİ SATMAK İÇİN HAREKETE GEÇMESİNİ ÜZÜNTÜ İLE KARŞILIYORUZ.

MALİYE BAKANLIĞININ TÜM SOSYAL TESİSLERİ SATMAK İÇİN HAREKETE GEÇMESİNİ ÜZÜNTÜ İLE KARŞILIYORUZ.

13 Temmuz 2010 - Salı 18:14
Çetindağ "Maliye Bakanlığının tüm Sosyal Tesisleri satmak için harekete geçmesini üzüntü ile karşılıyoruz"

Çetindağ "Maliye Bakanlığının tüm Sosyal Tesisleri satmak için harekete geçmesini üzüntü ile karşılıyoruz"

Konu ile ilgili olarak bir basın açıkalaması yapan Türk Büro Sen İl Temsilcisi Lami Çetindağ açıklamasında şu ifadelere yer verdi. "Hükümetin 8 yıllık iktidarında Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana oluşturulan tüm fabrika ve işyerlerinin kar-zarar hesabı yapılmadan müflis bir tüccar zihniyeti ile satılması yetmiyormuş gibi, şimdide Kamuda Eğitim ve Sosyal Tesislerin satışına başlanılmasını ibretle karşılıyoruz. Ülkeyi yönetenlerin Sosyal Devlet anlayışını terk ederek Tüccar Devlet zihniyeti ile hareket etmesi Anayasamızın Sosyal Devlet ilkesi ile çelişmektedir.

Merak ediyoruz; ülkede devletin elinde menkul ya da gayri menkul kalmadığında hükümet neyi satacak? Yoksa devletin tapusunu satarak ülkeyi küresel sermayeye mi teslim edecek?

Maliye Bakanının Kamudaki eğitim ve Sosyal Tesislerini satma gerekçesini ortaya koyarken “Memurların 5 yıldızlı otellerde tatil yapmaları Sosyal Tesislerden daha ucuzdur” söylemi büyük bir yalanın ve gafın ifadesidir. Anlaşılan o ki Maliye Bakanı ya hesap bilmiyor ya da kaldığı 5 yıldızlı otellerde cebinden para ödemiyor. Bu ifadeleriyle memurlarla alay ediyor. Herhalde vatandaşı olmakla gurur duyduğu İngiltere’deki memurlarla ülkemizdeki memurları karıştırıyor. Ortalama 1500 Tl. aylık geliri olan bir memur ailesinin deniz kenarına tatile gitmesinin mümkün olmadığını bilmeyen Maliye Bakanının “5 yıldızlı otele gitsinler” ifadesini Türk memuruna saygısızlık olarak görüyor ve kınıyoruz.

Kamuda Eğitim ve Sosyal Tesislerini yok pahasına elden çıkarmaya kalkışan hükümetin bu yanlıştan geri dönmesini talep ediyoruz. Maliye Bakanlığında yetkili sendika olarak bu hususta her türlü tepkimizi ortaya koyacağız. Maliye ve Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanlarını Eğitim ve Sosyal Tesislerine sahip çıkmaya çağırıyor, Türkiye genelinde sendika olarak eylemlilik süreci başlatacağımızı Kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
egKiEVzivG
24.04.2016 21:48
Ik ga er van uit dat ik erg rood ben, maar zal mezelf de test nog eens afnemen, zodat ik de hele mix goed in beeld krijg. Miehcsisn kleurt er nog wat bij.