SON DAKİKA
Kümes hayvanlarına iki katlı ev yaptırdı

Kümes hayvanlarına iki katlı ev yaptırdı

05 Haziran 2019 - Çarşamba 13:35
Tokat’ta kümes hayvanları için iki katlı ev yaptıran hayvansever, tavuk, hindi, güvercin gibi kümes hayvanlarını besliyor.

Soğucak bağlarında 17 yıl önce bahçe alan Mehmet Bingöl yumurta için aldığı iki tavuk ve bir adet horozla başladığı hobisini geliştirdi. Adeta hayvanat bahçesine dönen bahçesinde bine yakın civciv, birçok cinste tavuk ve horozlar, kazlar, tavus kuşu, hindi, güvercini ve koç besleyen Bingöl, hayvanları için kümeslerin yanı sıra 2 katlı bina yaptırdı. Binaya pembe köşk adı veren Bingöl, alt katta küçükbaş hayvanlarını üst katta ise kümes hayvanlarını besliyor.

100 metrekare alanda 17 kafeste cins tavuk ve horozlar besleyen Bingöl, “Burayı görenler ney diye soruyor, şaşırıyorlar ‘bende yatılı bölge okulu' diyorum. İçeri girdiklerinde tavuklar için yaptığımı görünce şaşırıyorlar. Bu iş bir keyif işi, birinci kata çıkıp kafeslerindeki hayvanlara yem, su vermek onlarla konuşmak zevk veriyor. Nereden aklıma geldi diye soracak olursanız. İnsanlar villalarda oturuyor, neden benim tavuklarım oturmasın dedim. Şato gibi yer yapayım istedim. Onlara değer bu. Bize her şeyi onlar veriyor bizimde onlara bir şey vermemiz lazım” diye konuştu.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.