SON DAKİKA
“KİMSE BU İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMAZ.. ”
10 Ocak 2011 - Pazartesi 18:28
Faruk BAYUK

 

 

Bu yılkı genel seçimler sanırım son 30 yılın en karışık en zor ve en çok aday adayının olduğu seçim olarak tarihe geçecek gibi, tabi bunları yaşadığımız şehir Şanlıurfa’nın siyasi atmosferi için söylüyorum.

 

Değerli dostlar bir an için kendinizi AK parti Genel Merkezindeki seçim işlerinden sorumlu Başkanın yerine koyun ve Şanlıurfa’nın Aday adayı listesinin önünüze geldiğini düşünün bu işin içinden nasıl çıkarsınız ben şahsen bu sorunun cevabını bulamadım.

 

Son günlerde artık yaklaşan 2011 genel seçimleri münasebetiyle konuştuğumuz insanların tamamı bizlere soruyor ne olacak bu aday adayı bolluğu..?

 

İlimiz 11 tane olan Milletvekili sayısı için Sadece AK partiye müracaat edecek tahmini 300 veya 400 tane aday adayı olacağı söyleniyor.Bu konuda anket yapan bazı yerel internet siteleri bile 100 tane aday adayı isminden bahsediyor.Ve onlar için anketler yapılıyor, bu anketlerden birinide www.guneydoğutv.com olarak biz yapıyoruz,tüm partileri kapsayan bir anket,emin olun ki anket yayınlamaya başladığı saat itibarıyla cep telefonum ve diğer santral telefonlarımız susmadı unuttuğumuz veya isminin ankette olmadığını gören aday adayları bizide ekleyin dediler buda bize aday adaylığına ne kadar yoğun ilgi olduğunun bir belirttisiydi.

 

Tabi CHP ve MHP gibi partilerimizden henüz bir hareketlilik yok.BDP ise büyük ihtimalle seçime yine bağımsız adaylarla girecek gibi görünüyor.

 

Neticede Partilerin Genel Merkezleri bu işi çözecek ve listelerini hazırlayacaklardır.Benim görüşüm yapılacak bu seçimlerde seçilecek 11 tane vekilimizin işlerinin hiçte kolay olmayacağı zaten yığınla sorunu olan bu şehrin sıkıntılarını bilecek ve projeleri olan insanların olması lazım yoksa yine eski hamam, eski tas olarak bu sorunlarla başbaşa kalırız.

 

Bir önemli hatırlatmamda Sivil toplum kuruluşlarına ve Meslek odaları temsilcilerine, benim meslektaşlarıma ayrıca bütün dernek ve cemiyetlere bu seçimler sürecinde onlarda kendi görüşlerini ve sorunları çözüm önerilerini birer dosya hatta CD yaparak partilerin Genel merkezlerine göndererek birazda olsa onları bilgilendirerek belki sıkıntılarımıza çare olmalarında yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

 

Tekrar buluşmak üzere hoşçakalın..

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
yunus cilay
18.01.2011 01:45
güzel sylemiş agzına saglık
Yazarın Diğer Yazıları