SON DAKİKA
KEMAL SARAÇOĞLU'ndan açıklama

KEMAL SARAÇOĞLU'ndan açıklama

26 Temmuz 2019 - Cuma 19:16
Şanlıurfaspor'un son sürecini değerlendiren eski başkan Kemal Saraçoğlu, önemli açıklamalarda bulundu.

Şanlırufaspor'da yaşanan süreci değerlendiren Saraçoğlu, kulübün geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. 

Borçların altından kalkılamaması durumunda izlenmesi gereken yolu söyleyen Saraçoğlu, Şanlıurfaspor'un kapatılması gerektiğini kaydetti. Saraçoğlu, şehrin bir diğer takımı olan KarbelKaraköprü Belediyespor'un adının ise Şanlıurfaspor FK olarak değiştirilebileceğini aktardı. 
 

İstanbul seçim çalışmaları zamanında Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız ile görüştüğünü açıkladı. Görüşmede borçlara yönelik konuşulduğunu ancak olumlu sonuca varılmadığını aktaran Saraçoğlu, "Benim dönemimde bazı vefasızlıklar oldu ama biz Urfaspor sevgimizi kalbimize gömdük. Buna rağmen, bu sene Urfaspor çok zor durumdaydı ve Zeynel Abidin Beyazgül'ün bir telefonuyla İstanbul'a gittim. Biz iyimser düşündük, hep ılımlı baktık. Kulübün avukatını aradık. Yabancı futbolcuların alacağına baktık. Şu anda transfer tahtasını açmak için 25 trilyon sıcak paraya ihtiyaç var. Zeynel Başkan sezon sonuna kadar 3 trilyon verebileceğini söyledi. Çok bir para, az değil. Bende, yönetim kurulu olarak sezon sonuna kadar 5 trilyon vereceğimizi söyledi. Takımın 1 lira geliri yok. Her şey yönetim üzerinde. Baktık, 25 trilyon sıcak para lazım. Zeynel Başkan'da bu şekilde altından kalkamayacaklarını söyledi, haklı. Orada olumsuz bir şekilde görüşmemiz sonuçlandı. Biz oraya anlaşmak için gittik, görevden kaçmadık" ifadelerini yer verdi.

'BÖYLE BİR NAKİT YOK!'

Kulübün toplam borcunun yaklaşık 80 trilyonu bulduğunu açıklayan Saraçoğlu, "Şu an 80 trilyon borç var, gerçek borç budur. Bunun 30 trilyonu yöneticilere, bunları ödemeye bilirsiniz. Bana göre ödenmemeli. Çünkü bir kulübü borçlandırdığınızda, başarı da getirmelisiniz. Bunlar kötü niyetle değil, bilmeden yapmış. O zaman bari alacağını bıraksın. Borç 50 trilyona düşer. Bunu da masa üstü ödediğiniz zaman yarısı düşer. Çünkü futbolcularda bu kulüp kapandığı zaman 1 kuruş alamayacaklarını biliyor. Onlarda bu durumda gerekli indirimi yapacaktır. Şimdi geldik bize, biz de 5 trilyonu verelim, 15 trilyon siz koyun dedik. Yok, öyle bir nakitte yok. Böyle bir nakit yoksa, ortaya çıkıp da çok büyük sıkıntı yaşamanın da anlamı yok" diye konuştu. 

'TÜM ŞEHRİ KAPSAYAN YÖNETİM KURALIM'

Şanlıurfaspor için 'yönetim' önerisinde bulunan Saraçoğlu, "Ben bu öneride bulunuyorum. Gerçekten hepimiz samimiysek, tüm şehir kapsayan bir yönetim kuralım. Halkın seve seve yardım yapacağı bir yönetim kuralım, bu yükün altından kalkalım. Mevcut yönetim olgusuyla, bu şekli ile davranırsak bu takım kapanır. Yoksa kimsenin bu takımı kapatmaya gücü yetmez. Gelim, tüm şehri kapsayacak yönetim kuralım. Urfa'da futbolu bilen çok arkadaşımız var. X bir kişi başkan olur, biz yine dışarıdan da destek olalım. Eski futbolcularımız var, futbolu bilen. Şu andaki başkan resmen hamallık yapacak. Tüm emeğini, bilgisini buraya sevk edecek. Urfa'da futboldan anlayan çok sayıda arkadaşımız var. Birini başkanlığa getirelim ve altını iş adamları ile dolduralım" sözlerini kullandı. 

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.